Poliitika

Väliskomisjon vaagis avalikul istungil Eesti arengukoostöö tulevikku (5)

Ohtuleht.ee, 29. jaanuar 2019 14:51
Foto: Robin Roots
Väliskomisjon käsitleb riigikogu konverentsisaalis toimuval avalikul istungil Eesti arengukoostöö tulevikku.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on arutelu eesmärk arengukoostöö poliitika kujundamiseks vajalik ideekorje, et leida, kuhu suunas peaks Eesti arengukoostöö arenema. 

„Eesti riik on olnud arengu- ja humanitaarabi andja juba aastast 1998. Nüüd soovime saada ülevaate, kuidas on seni arengukoostöö raames tehtu toetanud Eesti välispoliitilisi huve,“ rääkis Mihkelson.

Samuti soovib komisjon arutada, kuhu peaks Eesti arengukoostöö fookuse suunama, et saavutada edu oma väikeset vahendite juures. Mihkelsoni sõnul on Eesti prioriteedid olnud seni seotud Afganistani ja idapartnerluse riikidega, kuid on arutelu koht, milliseid uusi võimalusi nii regioonide kui valdkondade osas näeme tulevikus.

Ettekande teevad välisminister Sven Mikser, Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse dotsent Mart Reimann ning MTÜ Mondo juhatuse liige Riina Kuusik-Rajasaar.

Komisjoni istungile kutsutud esinejate ettekannetele järgneb arutelu. Istungist toimub kaveebiülekanne.

Komisjoni avaliku istungi kuulamised on osa ettevalmistustest 12. veebruaril Riigikogu täiskogul toimuvaks iga-aastaseks välispoliitika aruteluks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee