Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 29. jaanuar 2019 15:05
36aastane britt Matthew Spencer usub, et tema pangakaardiga kümme tuhat naelsterlingit maha laristanud röövlid jälgisid teda spordiklubi riietusruumis, kui ta koodiga kappi avas, vahendab The Sun.

Matthew sõnul olid vargad kahe tunni jooksul, mis ta jõusaalis veetis, raisanud tema pangakaardilt umbes 10 000 naela. Sulid olid ostnud 5 000 naela väärtuses MacBooke, söönud 500 naelast lõunaeinet ning võtnud ülejäänud summa sularahas automaadist välja. 

Avastanud, et kaart on kadunud, võttis mees kiiresti pangaga ühendust ning lasi kaardi sulgeda, kuid kahju oli juba tehtud. Ülejäänud raha kandis Matthew kiiresti teisele kontole. Tagantjärele võib mees juhtunus ka ennast süüdistada, sest tema PIN-kood ja kapi kood olid samad. 

Raamatupidajana töötav mees oli säästnud raha uue kodu sissemakseks, kuid on nüüd nõutus olukorras, sest talle anti teada, et kaotatud summast ei saa mees pennigi tagasi. Selle tõttu on britt nii HSBC panga kui politseinike peale väga vihane. Ta nõuab pangalt isegi intressiga tagasimakset.