Eesti uudised

Riigikogu hakkab menetlema päästjate pöördumist ilutulestiku maksustamise kohta (3)

Toimetas Triinu Laan, 29. jaanuar 2019 14:16
Foto: Erki Parnaku
Riigikogu juhatus otsustas käsitleda päästeliidu algatatud kollektiivset pöördumist „Maksustame ilutulestikuga paugutamise vabatahtlike päästjate toetuseks“ ja edastas selle menetlemiseks rahanduskomisjonile.

Pöördumises tehakse riigikogule ettepanek kehtestada ilutulestikule luksusmaks, millega kindlustatakse, et igalt pürotehnikale kulutatud eurolt läheb kindel protsent vabatahtlike päästjate toetuseks.

Ettepaneku esitajate sõnul ei väida nad kindlasti, et ilutulestik oleks selgelt tajutav tuleõnnetuste põhjusena, kuid ennekõike on tegu luksuskaubaga, mille aastavahetusel, jaanipäeval, pulmades, sünni- ja muudel tähtpäevadel taevasse tulistamine on paratamatult ohuallikas. Selle tagajärgedega peavad lõpuks tegelema ka vabatahtlikud päästjad.

Vabatahtlikke maa- ja merepäästjaid koondav päästeliit andis 24. jaanuaril riigkogu esimehele Eiki Nestorile üle pöördumise, et ilutulestikul võiks olla spetsiaalne maks, mis laekuks päästeliidu eelarvesse. Kui palju raha võiks spetsiaalsest luksusmaksust laekuda, ei ole päästeliit kokku arvutanud

Samal teemal

07.01.2019
Napsise sünnipäevalapse käes plahvatanud ilutulestikurakett vigastas teda raskelt
16.00.2019
Priitahtlik pritsimees Madis Milling: vahel valvan mitu ööd-päeva jutti, ka uusaastaööl käisin Nurmiko aiandit kustutamas
03.00.2019
Pürotehnik: ilutulestiku keelamine on väga halb mõte!
03.00.2019
Juhtkiri | Ilutulestik põletab maha ja vigastab – kaua veel?