Maailm

Noore naise päikesepuhkusest sai 15 kuud kestnud põrgu (21)

Aadu Hiietamm, 30. jaanuar 2019, 08:10
KOOS ELUKAASLASEGA: Inglanna Laura Plummer koos egiptlasest elukaaslase Omar Caboo´ga. Foto on tehtud veel enne naise vangistamist 2017. aasta oktoobris. Teisipäeval jõudis Laura Plummer tagasi Inglismaale.  Kuigi Egiptuse kohus saatis ta elukaaslasele valuvaigisti toomise eest vangi, ei välista 34aastane Laura, et ta lendab ka tulevikus Egiptusesse Omari juurde. Foto: SWNS/Scanpix
Inglanna Laura Plummer suundus 2017. aasta oktoobris Egiptusesse kahenädalasele puhkusele. Tagasi koju jõudis noor naine paraku alles 15 kuud hiljem, sest kohus mõistis ta keelatud ravimite Egiptusesse smugeldamise eest kolmeks aastaks vangi, vahendab The Sun.   

Inglismaal Hullis elav ja naiste rõivaäris müüjana töötanud Laura Plummer lendas 9. oktoobril 2017 Manchesterist Egiptusesse Hurghadasse, et kaks nädalat Punase mere äärses kuurordis lõõgastuda. Paraku ei jõudnud ta lennujaamast kaugemale. Nimelt otsustasid tolliametnikud tema kohvri avada ja leidsid sealt 290 tramadoolitabletti ja mõned naprokseenitabletid. Mõlemad valuvaigistid on Inglismaal retseptiravimid.. 

Samal teemal

Laura paraku ei teadnud, et Egiptuses on tramadool keelatud, sest seda opioidide klassi kuuluvat tugevatoimelist valuvaigistit kasutatakse ka heroiini asendajana.  

Inglannat seovad Egiptusega peresidemed. Nimelt tutvus ta viis aastat tagasi Omar Caboo'ga, kes töötab Sharm el Sheikhis viietärnihotellis spordiürituste korraldajana. Laura armus Omarisse ning astus temaga islami seaduste järgi ka abiellu. Seetõttu nimetati meediaväljaandes Omarit Laura abielumeheks. Tegelikult ei ole aga Omari ja Laura Egiptuses vormistatud abielu Suurbritannias õiguslikult siduv ning seetõttu saab neid nimetada pigem elukaaslasteks, kes kohtusid kuni neli korda aastas.  

Viis elukaaslasele valuvaigistit

9. oktoobril 2017 oligi Laura taas teel mehe juurde. Tema kohvrist leitud valuvaigistid olid mõeldud Omarile, kes kannatas pärast üle elatud autoavariid seljavalude all. Laura ütles seda ka tolliametnikele, kes hoidsid teda viis tundi lennujaamas ilma tõlgita kinni. Inglanna sõnul polnud tal vähimatki aimu sellest, et ta oli midagi valesti teinud.

Pärast ülekuulamist pandi Laura ette 38leheküljeline araabiakeelne dokument. Inglanna arvas, et pärast sellele allkirja andmist lastakse ta vabaks. Tegelikult viidi inglanna aga vanglasse, kus ta jagas napilt 20 ruutmeetri suurust kongi 25 kaasvangiga, kelle seas olid mõrvarid, narkosõltlased ja lõbutüdrukud. 

26. detsembril mõistis Hurghada kohus Laura Plummeri kolmeks aastaks vangi. Tegemist oli veel suhteliselt leebe karistusega, sest advokaadi sõnul ähvardas teda koguni kuni 25 aastat vanglat või halvimal juhul koguni surmanuhtlus. 

Perekonna soovil kaebas advokaat kohtuotsuse edasi. Ka Suurbritannia välisministeerium lubas Laura abistamiseks teha kõik võimaliku. 

Valehäire mullu jaanuaris

Mullu 26. jaanuari teatas Suurbritannia saatkond Kairos, et Egiptuse president Abdel Fattah el-Sisi andis seoses 2011. aasta revolutsiooni aastapäevaga 1600 vangile ja nende seas ka Laura Plummerile armu. Nii ütles advokaat Mohamed Osman, kes oli näinud Laura Plummeri nime vabastatavate nimekirjas.  Inglanna sugulased lendasid pärast rõõmusõnumi saamist kohe Kairosse. Seal aga selgus kurb tõsiasi, et see oli viga ja Plummer ei kuulunud nende hulka, kellele Egiptuse president armu andis. Sealsed võimud rõhutasid, et seaduse järgi ei saagi seda inglanna puhul teha, sest tema kohtuotsus on pärast edasikaebamist veel läbi vaatamata. 

Laura Plummer kandis karistust Kairos al-Qanateri naistevanglas, mida ajakirjanduses nimetati õudusvanglaks, kus vangidel pole voodeid ja tekke ning nad peavad magama põrandal.

Õnneks pääses ta vanglast ennetähtaegselt presidendi tänavuse amnestiaga ning saabus 29. jaanuaril lennukiga kodumaale. Teda saatsid lennul Kairosse vastu tulnud ema ja õde. Enne lennukisse minekut keelas politsei Laural  kohtumast elukaaslase Omariga, kes käis teda regulaarselt vanglas vaatamas. 

21 KOMMENTAARI

e
eile 11,01 le 31. jaanuar 2019, 13:30
ta ei ole mingi narkomuul, ja on ka abielus ära otsi valet sealt kus seda ei ole
m
Mees linnast 31. jaanuar 2019, 01:47
Jutt käib ravimitest kui sa ikka araabia keelt ei mõika siis ära roni sinna, kui su kott ägiseb rohu koorma all siis vaata enne kuhu sõidad ja kas selles riigis on need ravimid mida kaasa tarid ikka lubatud. Alles siis võid oma apteegi kaasa vedada.
Loe kõiki (21)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee