Eesti uudised

TEENETEMÄRK 2019 | Valgevene elu edendaja Zinaida Klõga: on normaalne, et aastakümneid tööd teinud inimesi tunnustatakse (5)

Liina Hallik, 29. jaanuar 2019 12:25
Zinaida Klõga (keskel) "tüdrukutega"Foto: facebook/zklyga
„Ma just praegu mõtlesin sellele,” sõnab rahvusvähemuste koostöö edendamise eest valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud Zinaida Klõga, kes on Eestis Valgevene asja ajanud juba 30 aastat. „Mingeid kõikehõlmavaid emotsioone ei olegi, üllatus ehk.”

„Ma alles harjun selle uudisega,” nendib Zinaida. „Mingeid suuri sõnu öelda ei oska. Mulle tundub see normaalne, et inimesi, kes on aastakümneid tööd teinud, ära märgitakse. Ma olen ju lõppude lõpuks 30 aastat Valgevene kogukonda eest vedanud.”

„Inimesed helistavad ja kirjutavad mulle praegu palju, et õnnitleda,” on Zinaida hämmingus. „See on nende jaoks vist hea märk, et mulle selline autasu anti. See ongi kõige meeldivam.”

„Aga üldiselt on tunne muidugi hea!” on Zinaida lõpuks rõõmus. „Aitäh presidendile! Aitäh nendele inimestele, kes mu nime esitasid!”

Samal teemal

22.02.2019
GALERII | President andis üle tänavused teenetemärgid
31.01.2019
Miks said teenetemärgi nii vähesed eestivenelased? Mihhail Stalnuhhin: „Kui see on probleem, siis on see presidendi probleem.“
29.01.2019
TEENETEMÄRK 2019 | Kauplusauto pidaja Õie Maiste: „See on niivõrd hea tunne, kui inimesed sind ootavad. Ükskõik mis ilmaga!“
29.01.2019
TEENETEMÄRK 2019 | Skulptor Tiiu Kirsipuu: ma ei teagi mille eest ma selle sain, olen terve elu tegus olnud