Eesti uudised

TEENETEMÄRK 2019 | Skulptor Tiiu Kirsipuu: ma ei teagi mille eest ma selle sain, olen terve elu tegus olnud (2)

Johanna-Kadri Kuusk, 29. jaanuar 2019 11:48
Tiiu KirsipuuFoto: Karin Kaljuläte/ Ekspress Meedia
President Kersti Kaljulaid jagab taas teenetemärke ja tänavu on Valgetähe IV klassi teenetemärgi saajate seas ka skulptor ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Tiiu Kirsipuu.

Telefoni võtab Kirsipuu vastu rõõmsameelselt.

„Teate, ma sain sellest alles 5 minutit tagasi teada,“  ütles Kirsipuu esimese asjana. „Mu sõber helistas mulle ja minu esimene reaktsioon oli see, et ta teeb kindlasti nalja,“ jutustas kunstnik ja lisas, et oli telefonikõne ajal toidupoes.

„Eks ma olen loomulikult erutatud. Mulle ei ole see uudis veel kohale jõudnud. Ma ei teagi täpselt, miks ma selle sain, olen terve elu tegus olnud,“ rääkis Kirsipuu lõbusalt.

Möödunud aastal oli Eesti Rahva Muuseumis Kirsipuul suur näitus, kuhu oli välja pandud kunstniku viimase 10 aasta looming.

Skulptori karjäär algas juba 1983. aastal Nõmme Pioneeride Maja skulptuuriringi juhendaja kohalt.

Tema teoseid leiab erinevatest Eesti muuseumidest, kuid ka Venemaalt, Lätist, Venezuelast, Hiinast ja paljudes erakollektsioonides üle maailma.

Tänavust teenetemärgi saajate nimekirja näed SIIT.

Samal teemal

22.02.2019
GALERII | President andis üle tänavused teenetemärgid
29.01.2019
TEENETEMÄRK 2019 | Kauplusauto pidaja Õie Maiste: „See on niivõrd hea tunne, kui inimesed sind ootavad. Ükskõik mis ilmaga!“
29.01.2019
TEENETEMÄRK 2019 | Madis Kalmet: need rollid ja lavastused on aastate jooksul inimesi kõnetanud
29.01.2019
TEENETEMÄRK 2019 | Valgevene elu edendaja Zinaida Klõga: on normaalne, et aastakümneid tööd teinud inimesi tunnustatakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee