Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Toimetasid Johanna-Kadri Kuusk, Marvel Riik 7. veebruar 2019 16:37
Jaanuari lõpus põrkasid Tallinnas Punasel tänaval kokku veoauto Scania ja liinibuss. Politsei pressiteate järgi suri haiglas üks bussireisija.

Toonases liiklusõnnetuses said viga bussis viibinud 65aastane mees, 73aastane mees, 58aastane mees, 59aastane mees ning kaks 48aastast naist ja 11aastane poiss. Kohapeal anti esmaabi ka 23aastasele mehele, kes haiglaravi ei vajanud.

Politsei teatel suri täna (7.02) haiglas bussis viibinud 59aastane mees. Õnnetuse uurimine jätkub.

 

Poolas registreeritud veoautot Scania juhtis 58aastane Poola kodanik, linnaliinibussi juhtis 56aastane mees. Mõlemad mehed toimetati haiglasse kontrolli. Juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul on alustati liiklusõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetlust.

„Pidasime veoauto juhi kinni ning jätkame menetlusega. Teame, et buss liiklus mööda Punast tänavat ehk peateel, kui Smuuli tänava poolt tulnud Scania ristmikul bussile külje pealt sisse sõitis. Õnnetuse hetkel vilkusid valgusfoorides kollased tuled. Selgitame välja, kas juhid pidasid kinni töö- ja puhkeajanõuetest,“ ütles Kullamäe. „Õnnetuse asjaolusid vaadates paistab, et õnnetuseni viis tähelepanematus. Kuid täpsed põhjused selguvad menetluse käigus.“

Kullamäe lisas, et kõik suuremassiliste sõidukite juhid peavad arvestama, et talvel on pidurdusteekond tuntavalt pikem. „Enne ristmikule lähenemist tuleb varakult hoog maha võtta ja arvestada võimalusega, et ristmikule läheneb ka teine sõiduk. Ehkupeale minek toob rasked tagajärjed,“ rääkis Kullamäe.

Õnnetuse hetkel oli pime aeg ja ilm pilvine ning teekate kaetud lumelörtsi ja soolalume seguga. Õnnetuspaiga suurim lubatud kiirus on 50 km/h.

Kommentaarid  (36)

ss 8. veebruar 2019 18:12
teades, et bussil on karmim graafik, ning massiliselt ühistransport sõidab punasele, väidaks, et bussijuht sõitis rekkale ette
Eino Taruk 7. veebruar 2019 19:29
Huvitav jah, et antud õnnetust on nii napilt ja paarisõnaliselt kajastatud. Tegemist on suure asjaga, sest linnaliinide ühistranspordis pole selliseid asju kaua juhtunud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS