Krimi

FOTOD | Suri üks Lasnamäel veoauto ja liinibussi kokkupõrkes viga saanud reisija (37)

Toimetasid Johanna-Kadri Kuusk, Marvel Riik, 7. veebruar 2019, 16:37
 Politsei- ja piirivalveamet
Jaanuari lõpus põrkasid Tallinnas Punasel tänaval kokku veoauto Scania ja liinibuss. Politsei pressiteate järgi suri haiglas üks bussireisija.

Toonases liiklusõnnetuses said viga bussis viibinud 65aastane mees, 73aastane mees, 58aastane mees, 59aastane mees ning kaks 48aastast naist ja 11aastane poiss. Kohapeal anti esmaabi ka 23aastasele mehele, kes haiglaravi ei vajanud.

Politsei teatel suri täna (7.02) haiglas bussis viibinud 59aastane mees. Õnnetuse uurimine jätkub.

 

Poolas registreeritud veoautot Scania juhtis 58aastane Poola kodanik, linnaliinibussi juhtis 56aastane mees. Mõlemad mehed toimetati haiglasse kontrolli. Juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul on alustati liiklusõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetlust.

„Pidasime veoauto juhi kinni ning jätkame menetlusega. Teame, et buss liiklus mööda Punast tänavat ehk peateel, kui Smuuli tänava poolt tulnud Scania ristmikul bussile külje pealt sisse sõitis. Õnnetuse hetkel vilkusid valgusfoorides kollased tuled. Selgitame välja, kas juhid pidasid kinni töö- ja puhkeajanõuetest,“ ütles Kullamäe. „Õnnetuse asjaolusid vaadates paistab, et õnnetuseni viis tähelepanematus. Kuid täpsed põhjused selguvad menetluse käigus.“

Kullamäe lisas, et kõik suuremassiliste sõidukite juhid peavad arvestama, et talvel on pidurdusteekond tuntavalt pikem. „Enne ristmikule lähenemist tuleb varakult hoog maha võtta ja arvestada võimalusega, et ristmikule läheneb ka teine sõiduk. Ehkupeale minek toob rasked tagajärjed,“ rääkis Kullamäe.

Õnnetuse hetkel oli pime aeg ja ilm pilvine ning teekate kaetud lumelörtsi ja soolalume seguga. Õnnetuspaiga suurim lubatud kiirus on 50 km/h.

37 KOMMENTAARI

s
ss 8. veebruar 2019, 18:12
teades, et bussil on karmim graafik, ning massiliselt ühistransport sõidab punasele, väidaks, et bussijuht sõitis rekkale ette
e
Eino Taruk 7. veebruar 2019, 19:29
Huvitav jah, et antud õnnetust on nii napilt ja paarisõnaliselt kajastatud. Tegemist on suure asjaga, sest linnaliinide ühistranspordis pole selliseid asju kaua juhtunud.
Loe kõiki (37)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee