Eesti uudised

Indrek Tarand läheb EKRE vastu kohtusse (71)

Toimetas Annika Erg, 28. jaanuar 2019, 21:26
Indrek TarandFoto: Robin Roots
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) nimekirjas riigikokku kandideeriv Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand otsustas pöörduda oma õiguste kaitseks kohtusse, sest EKRE juhtliikmed on väitnud, et Tarand oli nende korraldatud meeleavaldusel purjus, kirjutab Postimees.

Tarand saatis möödunud nädalal advokaadi kaudu EKRE fraktsiooni liikmetele Martin Helmele, Urmas Espenbergile, Jaak Madissonile ja Henn Põlluaasale nõude valede ja laimu tagasivõtmiseks.

Samal teemal

„Olles kurvastusega märganud, et juba 26. novembril 2018. alguse saanud avalik valeandmete ja laimu esitamine väljapaistvate EKRE poliitikute poolt minu suhtes, on jätkuv ja süsteemne, pean oma õiguste kaitseks ja tõe jaluleseadmiseks tegutsema," teatas Tarand 21. veebruaril meediale saadetud teates.

„Olen otsustanud pakkuda EKRE liikmetele – Martin Helmele, Urmas Espenbergile, Jaak Madissonile ja Henn Põlluaasale – võimalust asjade tsiviliseeritud ja korrektseks klaarimiseks, võimalust ebaõigete faktide ja ebaterve laimu levitamise eest vabandust paluda. Tehes seda kõigi reeglite kohaselt samadest kõnetoolidest ja samades meediaväljaannetes, kus nad omi valesid avaldasid. Kui minu seatud tähtajaks on viisipärased vabandused esitatud, võtan need vastu ja loen loo lõpetatuks," ütles Tarand ning lubas, et vastasel juhul pöördub ta kohtusse.

EKRE teatas selle peale, et ootab hoopis ise Tarandilt vabandust.

"Indrek Tarandi aktsiooni tuleb ennekõike võtta ühe kustuva poliitiku appikarjena tähelepanu saamiseks," kirjutas Martin Helme pressiteates. "Tarandi nõudega tegeleb edasi meie advokaat. Kui Tarand tahab oma europarlamendi hüvitise eest advokaate üleval pidada, siis lasku käia. Me ootame jätkuvalt, et Tarand paluks meilt vabandust 26. novembri meeleavaldusel korraldatud vägivaldse provokatsiooni eest."

Riigikogu ees 26. novembril toimunud meeleavaldusel tekkis füüsiline konflikt EKRE toetajate ja Tarandi vahel. Sündmuskohal väideti, et Tarand oli alkoholijoobes, kuid politseinikud kontrollisid tema joovet ning tuvastasid, et mees oli kaine.

71 KOMMENTAARI

t
T 30. jaanuar 2019, 22:48
türand
o
OH... 30. jaanuar 2019, 00:25
....mis õigust ja tõde Tarand taga ajab ning ülbust jätkub siia maani.Kohutav!!Kus riigis elame?!Tarand arvab,et tema ja maailm,et kõik tiirleb tema ümber.Tooge see mees pilvepiirilt alla ükskord.Mehel on häbi tunnistada,et tegi valesti.
Loe kõiki (71)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee