Eesti uudised

VIDEO | Invakaardiga parkija: see on mu ema oma! (30)

Toimetas Triinu Laan, 28. jaanuar 2019 17:14
Foto: Mupo
Mupole teeb muret Invakaardiga parkijate järjest suurenev arv linnapildis.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti ametnikud on järelevalve käigus korduvalt tuvastanud sõidukijuhte, kes väärkasutavad invakaarti. Kahjuks ei ole paljud kaardi kasutajad teinud endale selgeks liiklusseadusest tulenevaid õigusi ja kohustusi, seepärast pargitakse aegajalt sõidukeid sinna, kuhu neid tegelikult parkida ei tohiks.

Kindlasti ei saa väita, et kõik on seaduserikkujad, kuid kahjuks on nende hulgas ka palju invakaartide väärkasutajaid. Seda näitab ilmekalt juures olev video, kus parkija ka ise kinnitab, et tal on invakaart, aga see ei kuulu temale, vaid tema haiglas viibivale emale. Sellisel juhul tohib invakaarti kasutada ainult siis, kui vahetult transporditakse kaardiomanikku. Nagu praktika näitab, seda nii ei tehta.  

Uue liiklusseaduse muudatustesse on sisse pandud liikumispuudega või pimedat inimest transportiva sõiduki parkimiskaardi ebaseaduslik kasutamine, mille eest on võimalik karistada kuni 400 eurose trahviga. 

Samal teemal

12.02.2019
LIIKUMISPUUDEGA RITA: „Mitte keegi ei tule ega koputa sinu uksele, et kuule, me tahame su kodu korda teha. Ikka ise pead suu lahti tegema!“