Poliitika

Riigikokku pürgijate seas on viis kriminaalkorras karistatut (129)

Kristjan Väli; Risto Berendson, 28. jaanuar 2019 17:02
Argo LuudeFoto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia

Riigikogusse kandideerivast umbes 1100 inimesest on viis Eestis kriminaalkorras karistatud. Seda peksmiste, purjuspäi autojuhtimise ja muude kuritegude eest, selgub Õhtulehe tehtud valimisnimekirjade analüüsist. Erakonnad ei pea endiste kriminaalide kandideerimist probleemiks, kuna seaduse mõistes on kõigi karistused aegunud.

„Tänaseks on ühiskonna ees kogu võlg tasutud. Ja nii lihtne ongi. Kui inimesel on elus midagi juhtunud, siis see ei tähenda nüüd seda, et nüüd ta peaks elu aeg istuma urus ja midagi teha ei tohi,“ arvab kriminaalkorras karistatud Argo Luude, kes kandideerib EKRE nimekirjas riigikokku.

EKRE nimekirjas riigikokku pürgiv prügifirma AS-i Keskkonnateenused juhatuse liige  Argo Luude mõisteti 2012. aastal süüdi konkurentsikuriteos. Äripäev kirjutas, kuidas Tänavapuhastuse AS juhatuse liige Vello Kink jagas Tartu tänavapuhastuse hankel  Argo Luudega konkurentsi kahjustavat teavet, jagas kaubaturgu ning sõlmis suulise kokkuleppe ettevõtete esitatavate pakkumuste summade kohta. Kohus mõistis Luudele 17 040 eurose rahalise karistuse.   Luude sõnul tunnevad ajakirjanikud aeg-ajalt ta karistuse vastu huvi, mistõttu ei tekita juhtunust rääkimine temas erilist emotsiooni. „Minu teema on tänaseks rohkem kui üksteist aastat vana. Läbi on käidud kohtud, otsused on tehtud, karistused kantud.  Ma ütlen, et pigem vastupidi,“ sõnab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.00.2019
EKRE juhtkond asub arutama: kuidas suhtub erakond kriminaalkorras karistatud liikmetesse
28.00.2019
Juhtkiri | Roolijoodik riigikokku, või viskame ta erakonnast välja?
28.00.2019
Laste- ja naistepeksjad, roolijoodikud ja mõrvar: Eestimaa Roheliste ridades on 31 kriminaali
23.00.2019
Peksjad, roolijoodikud ja lapsepilastaja: EKRE ridades on sadu kurjategijaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee