Eesti uudised

KÜSITLUS: eestlased tahavad vähem töötada, mitte-eestlased nõuavad paremat kohtlemist (7)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 28. jaanuar 2019 07:23
Töö- ja karjäärimess KultuurikatlasFoto: Alar Truu
Töötavatest eestlastest ligi pooled soovivad lähiaastail vähem tööd teha ja rohkem enda peale mõelda, mitte-eestlaste jaoks on olulisem mitte lasta end edaspidi tööl halvasti kohelda.

Töövahendusfirma GoWorkaBit edastas pressiteates, et viis läbi tulevikutöö küsitluse, kus 2000 eestimaalast vastas töötingimuste ja ootustega seotud küsimustele.

„Töö iseloom ja töö tegemine muutuvad väga kiiresti, Eesti tööinimesed käivad muutustega kaasas. Palga kõrval tõusevad järjest olulisemaks töö paindlikkus ja eraeluga sobitamine, tööõhkkond ja kolleegid,“ selgitas GoWorkaBit'i juhataja Kristjan Vanaselja. 

Nii eestlaste kui mitte-eestlaste esimene soov on lähiaastail rohkem teenida, kuid pehmed väärtused, mis kirjeldavad tööõhkkonda ja -korraldust, on tõusnud pea sama oluliseks. Kui eestlastele on teenistuse järel kõige olulisem lähiaastail vähem tööd teha ja rohkem aega enesele pühendada, siis mitte-eestlaste jaoks on eesmärk mitte lasta end tööl halvasti kohelda.

Olulisimate ootuste seas on ka soov töötada meeldivamate inimeste seltskonnas ja teha vähem kellast kellani tööd, olles rohkem enda tööelu peremees. 

„Murrangut tööturul tunnistab eriti selgelt, et iga neljas mitte-eestlane soovib teha tulevikus midagi tähenduslikumat ja olulisemat kui seni, ja ei kavatse lasta end enam halvasti kohelda. Mitte-eestlased on tööturul olnud pikalt haavatavam pool, kes pole tavaliselt tingimusi seadnud. See aeg on läbi - noorematel on keeled suus ja head kutseoskused, ja nad ei kavatse olla tänulikud lihtsalt töökoha olemasolu eest,“ rõhutas Vanaselja.

Vanaselja kinnitusel ei kao lähikümnendil veel traditsiooniline kellast kellani töö, kuid sellise töötegemise tähtsus langeb märgatavalt. „Noor ja andekas töötaja ei taha teenida kümme aastat sama tööandjat ja teha sama tööd. Ta tahab teha seda milles ta kõige parem on, siis kui temale sobib, ja seal kus sobib, kasvõi sülearvutiga palmi all. See pole hea ega halb, see on paratamatus millega tööandjad peavad inimeste motiveerimisel arvestama.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee