Poliitika

Laste- ja naistepeksjad, roolijoodikud ja mõrvar: Eestimaa Roheliste ridades on 31 kriminaali (46)

Eesti Päevaleht, 28. jaanuar 2019 06:54
Foto: Alar Truu
Eestimaa Roheliste liikmete hulgas on 31 kriminaali, kellest enamik on kehtiva karistusega ja kellest rohkem kui pooled (18) ühinesid erakonnaga vahemikus 2005-2007.

2006. aastal värbasid rohelised ohtralt uusi liikmeid ja toona erakonda juhtinud Marek Strandberg sõnas, et uute liitujate tausta ei kontrollinud ning tegelikult ei olnud erakonnaga liitumiseks vaja end isegi näole anda – piisas ainult paberist või e-kirjast nime ja kontaktandmetega.

  • Andrus Erik liitus rohelistega, kandes samal ajal veel 15-aastast vanglakaristust tahtliku tapmise eest, mis oli toime pandud „eriti piinava, eriti julma või paljude inimeste elule ohtlikul viisil”.
  • Jaanus Päll oli alates 2002. aastast süstemaatiliselt viie aasta vältel oma elukaaslase ja alaealise poja kallal vägivallatsenud, visates kord oma lapse vastu radiaatorit või lüües oma elukaaslast nii kõvasti, et viimase kõrvakile purunes.
  • Riho Kokk on kaheksa korda kriminaalse joobega roolist tabatud, millest ühel korral nii, et mootorrattaga liikleja sai avariis eluohtlikud vigastused ning lisaks roolijoodiku eluviisile on Kokk korduvalt naiste peksmisega silma jäänud.

 Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Päevalehest. 

Samal teemal

23.01.2019
Peksjad, roolijoodikud ja lapsepilastaja: EKRE ridades on sadu kurjategijaid