Maailm

TANTRAPERVERT TEGUTSEB JÄLLE: seksikoolitused ootavad uusi kliente (23)

Ohtuleht.ee, 27. jaanuar 2019 17:34
Vägistamissüüdistustega Swami Vivekananda Saraswati on taas tantrakooli eesotsasFoto: agamajustice.com
Taimaal asuv maailma suurim tantrajooga kool Agama Yoga, mis suleti möödunud sügisel pärast kümnete naiste tunnistusi, et neid on koolis vägistatud ja seksuaalselt ära kasutatud, on jälle avatud, kirjutab The Guardian. Kooli eesotsas on taas vägistamises süüdistatud rumeenlane Swami Vivekananda Saraswati, kodanikunimega Narcis Tarcau. Tarcau on korduvalt ka Eestis teadmisi jaganud ning eestlasi kutsutakse jätkuvalt üles osalema Agama joogakooli koolitustel.

Kool suleti mullu septembris „ümberkorralduste tõttu” pärast seda, kui mitmed kooli õpilased tunnistasid, et kooli juht Swami Vivekananda Saraswati on neid oma mõjuvõimu ära kasutades seksuaalselt ära kasutanud ja vägistanud. Mitmed joogakooli õpilased ja töötajad väidavad, et koolis tegutseb seksisekt. 

Samal teemal

Swami vastu esitati ametlikud vägistamissüüdistused, kuid Taimaal kehtiva seaduse tõttu, mille kohaselt vägistamissüüdistused aeguvad kolme kuu jooksul, ei hakanud Koh Phangani politsei asja uurima. Teatavasti lasi Swami pärast süüdistuste saamist saarelt jalga ning naases sobiva aja möödudes õige mehena.

Swamit süüdistatakse ka oma mõjuvõimu kasutamises, et propageerida eluohtlikke raviviise, mille tagajärjel on vähemalt kahel naisel õigeaegselt saamata jäänud adekvaatne vähivastane ravi. Swami soovitatud „ravi” tagajärjed osutusid aga saatuslikuks.

Üks vähki surnud Agama õpilastest oli Deborah Topp, kelle ema Ana Smith andis intervjuu ka Õhtulehele. Swami soovitas Deborah’l vähi ravimiseks juua uriini ja iseenda menstruaalverd ning läbida soolveekuuri. Deborah Topp suri detsembris 2017. Õigeaegne ravi oleks ta elu päästnud.

Õpilaste seksuaalses väärkohtlemises on süüdistatud teisigi Agama kooli õpetajaid, kes samuti naisõpilaste harimise alal edasi tegutsevad. Kool endal süüd ei näe ning mätsib uurimise käigus teatavaks saanud asjaolusid pigem kinni. Kooli kommentaari kohaselt on tegemist lihtsalt koolivastase „vihakampaaniaga”.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee