Poliitika

„Rahva teenrid“: Keskerakonnal võib tekkida kiusatus lahendada rahamured ebaausalt (40)

Toimetas Marvel Riik, 26. jaanuar 2019 17:14
Keskerakond.Foto: Stanislav Moshkov
Vikerraadio saates „Rahva teenrid“ arutati peaministripartei rahamuresid, mille puhul märgiti, et suurte nõuete täitmisel võib Keskerakonnal tekkida soov hakata viljelema vanu ebaausaid võtteid, et oma kohustusi hõlpsamini täita.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon nõudel peab Keskerakond tagastama riigieelarvesse 220 000 eurot, mis saadi keelatud annetusena. Teatavasti soovis erakond seda maksta osade kaupa, kuna sedalaadi raha Keskerakonnal ei ole korraga kuskilt võtta. Lisaks sellele on võimalus, et reklaamiärimees Paavo Pettai hakkab kohtu kaudu nõudma Keskerakonnalt 1,28 miljonit eurot.

Samal teemal

„See näitab, et Keskerakonnale on valimised ja selle võit väga oluline. Olles pärast valimisi võimul, on sul lihtsam saada ettevõtjatelt teotusi,“ rääkis Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi. Hundimäe hinnangul mõjutab rahamure erakonda rohkem, kui see välja paistab.

Postimehe arvamustoimetuse juhi Peeter Helme sõnul võivad rahalised nõuded viia Keskerakonna vanade ja ebaausate võtete juurde. „Majandusraskused on selline ohutuluke /…/, et kas ei teki kiusatus vaadata, et äkki saab kuidagi teistmoodi nendest asjadest üle?“

Hundimäe sõnul on juba ilminguid ebaausatest võtetest. „Kui vaadata nende neljanda kvartali toetusi, siis üks üpris tundmatu inimene otsustas neljal päeval annetada umbes 1500 eurot. Tekib küsimus, miks ta ei maksa seda korraga, kui selline otsus on tehtud? Miks jupitada? Varem jupitati seepärast, et seda ära jagada. Maksja raha see tegelikult ei olnud.“

Samal teemal

17.01.2019
Pealinlane muretseb: kas Keskerakond teeb endale reklaami Tallinna raha eest?
03.01.2019
Keskerakond võib hakata Pettai tehingu eest viivist maksma
28.12.2018
Komisjon: Keskerakond peab viivitamatult tagastama 220 000 eurot