Blogiauhindade jagamine

HELENI BEEBIBLOGI | Ma polnud enne näinud, et kuuvanune beebi võib olla ärkvel nii, et suust üldse häält ei tuleks (1)

Helen Kõpp, 26. jaanuar 2019, 12:00
Helen Kõpp Stanislav Moshkov
Üks päev juhtus minuga sündmus, mis pani mind mõistma, miks mõni lapsevanem kurdab, kuidas elu beebi arenedes aina raskemaks läheb. Nagu teate, pole ma kunagi olnud eriline beebisõber, kes jookseks vastsündinut nähes teda kutu-plututama. Seepärast mul polnud praktilisi teadmisi selles osas, kuidas beebi peaks käituma, nutma ja liigutama. Selle tõttu ei teadnud ma ka, et mõndade lapsevanemate beebid olidki ainult vait!

Mina olin kohanud enda ja mõne sõbranna beebit, kellega polnud nii lihtne, et pane lihtsalt kuhugi ja küll ta magama jääb. Seevastu saan beebid nüüdsete kogemuste järgi kahte gruppi jaotada: lihtsad beebid ja rasked beebid. Mul on olnud võimalus kohata ka ühte rahulikku beebit. Ühe mu sõbranna beebi oli kuuajane, kui ta palus mul last hoidma tulla, kuni ta ise poes käib. Koos minuga oli ka Carmen, kes oli tissi abiga magama kussutatud. Vaatasin kuuvanuse beebiga kahekesi tõtt, kes lamas rahulikult voodis, silmad pärani. Ma ei suutnud seda uskuda! Ma polnud enne näinud, et kuuvanune beebi võib olla ärkvel nii, et suust üldse häält ei tuleks! Carmenil kostus sellises vanuses suust igasuguseid helisid, peamiseks oli hüsteeriline nutt. Kui ta ei nutnud, käis punnitamine massiivse jorinaga. Selle lõpus oli alati suur vääksatus. Kui ta imekombel ei jorisenud (mida ei juhtu eriti siiani), siis ta lällas. Iga häälitsusega kaasnes muidugi ka vehklemine.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

16. veebruar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Kui lapse eesmärk ei ole olla seksikas tibi, kes mehi murdma asub, siis ei lühenda värvilised juuksed mitte kuidagi tema lapsepõlve
9. veebruar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Carmeniga jalutades pidin vankrit otseses mõttes üle kivide ja kändude lükkama, kuna sile asfalt oleks protestikisa tekitanud
2. veebruar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei ole inimene, kes kilkaks teistele täiskasvanutele, et lasime suure puuksu
19. jaanuar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Nüüd mõistan, miks beebiemmed „Vapraid ja ilusaid“ vaatavad, selle veniv stsenaarium on lapsega tegelemise kõrvalt suurepärane!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee