Eesti uudised

Kas poliitikute jagelemine kurnab asjatult õiguskaitseorganeid? (9)

Kristjan Väli, 25. jaanuar 2019, 20:05
K HOOLIB: Vast kõige kuulsam piiri peal juhtum oli nn K-kohuke, mille reklaamid ilmusid linnapilti enne valimisi. Kohus leidis siiski, et see pole valimisreklaam.Foto: TIINA KÕRTSINI
Valimiste eel läheb poliitikute omavaheline jagelemine tihtipeale nii kaugele, et tüli lõpetamiseks tuleb minna politseisse, prokuratuuri või kohtusse. Politoloog Rein Toomla hinnangul on selline käitumine juba ajalooliselt poliitikutele omane. Aga kas riigiaparaadi ruunamine poliitilise tähelepanu nimel on riigimehelik teguviis või mitte?

Indrek Tarand ähvardab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhte kohtuga, kui nood ei lükka ümber tema kohta käivaid valeväiteid. EKRE esimehe Mart Helme sõnul on Tarandi jutt appikarje tähelepanu saamiseks. Erakond on nõus kohtusse minema. Tegemist on viimaste ähvardustega EKRE ja Tarandi tülis, mis algas mullu novembris Toompea lossi ees. Sellest saadik on mõlemad osapooled teinud politseile ja prokuratuurile üksjagu avaldusi. 

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

28. jaanuar 2019, 21:26
Indrek Tarand läheb EKRE vastu kohtusse
28. jaanuar 2019, 12:25
Valimisnimekirjade tõusjad ja langejad: kes upitatakse parlamenti? Kellele sikku tehti?
25. jaanuar 2019, 11:31
VALIMISPALAGAN TÜRMIS: vangile ei meeldi trellid ja Urmas Reinsalu
24. jaanuar 2019, 18:25
REFORMAR RIKUB SEADUST: plakatid Lätis tuleb maha võtta või tõlkida

9 KOMMENTAARI

j
joh 27. jaanuar 2019, 17:08
mis teha, kui poliitikutel pole muud tööd kui olla lojaanr erakonnale ja jageleda. Muud nad ju ei võigi teha, see on erakondade ülesanne ässitada üks...
(loe edasi)
v
Valimisseadust tuleb muuta 27. jaanuar 2019, 14:55
Kui muidu aru ei saa, kõrvaldada valimisnimekirjadest need enda teada osavad möödahiilijad ja ongi konkreetne lahendus, neli aasta kogu valimiste vaheline periood on aega oma õigust kohtu kaudu taganõuda ja kui kohus ja prokuratuur soovib kestab protseduur ka 8 aastat või natuke rohkem.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee