Eesti uudised

MUINSUSKAITSE: ootamatud arheoloogilised leiud pole Kalev Spa remonti takistanud (1)

Juhan Haravee, 25. jaanuar 2019 14:12
KERKIB KOHINAL: Kalev Spa peaaegu kaks aastat kestnud remont peaks märtsis lõppema. Kas see lubadus vett peab, nagu uuendatud basseingi, saame varsti näha. Foto: Martin Ahven

Pealinna spordiüldsus ootab pikisilmi Tallinna südames Aia tänaval asuva Kalev Spa remondi lõppu. Kunagi Kalevi keskujulana tuntud hoones asus mäletatavasti Tallinna ainuke 50 m pikkune bassein. Kärsitute suplejate ja muude kehakultuurlaste kõrvu on ulatunud kõmu, et remont on takerdunud basseini alt lagedale tulnud ajaloolisele müürijupile. Kas kuuldusel on tõepõhi all?     

2017. aastal alanud remondiga lubati esialgsete plaanide kohaselt mõne kuuga toime tulla. Siis aga hakkas asi venima. Viidates basseinihalli kaarlae nadile seisukorrale ja ka vajadusele basseinialust põhjalikumalt uurida, lükati valmimistähtaega 2018. aasta augustisse. Seegi tärmin osutus liiga optimistlikuks: töö käigus oli ilmnenud, et ehituskonstruktsioonide seisund on oodatust veelgi halvem ja enne 2019. aasta märtsi ei maksa huvilistel Kalev Spa spordirajatiste valmimist loota. Uuenduskuuri täpsustatud eelarve küündis mullu kevadel 11 miljoni euroni. Kas selle piskuga ka pärast lõpptähtaegade korduvat edasilükkamist veel toime tullakse, saab näha. Remondi eel käinud läbi otsustajate peade ka mõte, et täispikast basseinist võiks üldse loobuda, kuid see idee õnnestunud spordirahval siiski kõrvale suruda.     

Tööde venimine ja tähtaegade edasilükkamine tekitab kahtlusi üldsuses kahtlusi, kaua võib spordihoonet remontida, küsivad pealinlased ja Tallinna külalised. Õhtulehe toimetusse on jõudnud kumu, nagu oleks läinud sajandi 50.-60. aastatel ehitatud ujula alt remonditööde käigus välja tulnud ajalooline müürijupp, mis vajab muinsusena igal juhul kaitset ning mille otsa ei kõlbagi enam ohutustehnilistel kaalutlustel basseini ehitada, olgu see nii pikk kui tahes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.06.2019
Kalamaja hipsterid kolivad üliharuldase prügila otsa
28.08.2018
Augustis valmima pidanud Kalev Spa remont lõppeb alles järgmisel aastal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee