Maailm

FBI arreteeris legendaarse poliitstrateegi ja Trumpi vana sõbra (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 25. jaanuar 2019 14:01
ELUKUTSELINE NIIDITÕMBAJA: 66aastane Roger Stone on USA poliitika telgitagustes tegutsenud juba aastakümneidFoto: Reuters/Scanpix
Seoses eriprokurör Robert Muelleri uurimisega vahistas FBI reede varahommikul Floridas pikaaegse poliitikanõuniku ja strateegi, president Trumpi hea sõbra Roger Stone'i.

Stone'i vastu esitasid uurijad seitse süüdistust. Need on osaks eriprokurör Muelleri uurimisest, milles uuritakse Trumpi presidendikampaania seoseid Vene võimudega. ABC News spekuleerib, et süüdistused võivad olla seotud kahtlusega, et Stone suhtles WikiLeaksi asutaja Julian Assange'iga ning Stone võis olla Trumpi rivaali Hillary Clintoni andmelekke taga.

Stone ilmus reede lõuna paiku ka kohtusaali. Pärast seda sai ta 250 000 dollari suuruse kautsjoni vastu kohtumajast välja. Tema reisimine on aga piiratud ja tema kodu otsiti läbi.

Veteranstrateegi enda sõnul oli just tema see, kes Trumpi valimiskeerisesse meelitas ning tänu kellele Trump nüüd Ühendriikide presidendi ametis istub. Lühikest aega töötas ta ka Trumpi presidendikampaania heaks nõunikuna. Mõnevõrra ekstsentriline kuju on poliitikas niite tõmmanud juba aastakümneid, väidetavalt on Stone'i seljale tätoveeritud president Richard Nixoni nägu. Omamoodi või mitte, kuid Roger Stone on Ameerika poliitika telgitaguste üks mõjukamaid isikuid.