Ilm ja loodus

OH EI! Puud ei tarbi enam piisavalt süsinikku (18)

Toimetas Aare Kartau, 25. jaanuar 2019, 15:50
Foto: Pixabay
Uue uuringu järgi ei suuda taimed enam piisavalt süsinikku tarbida, et takistada kliimamuutust, kirjutab Popular Mechanics

Kliimamuutuste valdkonnas tehakse aina rohkem uurimusi, et leida võimalust, kuidas päästa tulevikus meie keskkonda. Teadlased arendavad tehnoloogiat, mis vähendaks kasvuhoonegaaside emissiooni atmosfääri. Värske uuring tõestab, et see on vajalik, sest me ei tohiks taimede süsinikutarbimise peale lootma jääda.

Rühm uurijaid Columbia ülikoolist testisid, kuidas kliimamuutus taimedele mõjub, ning tulemused ei olnud sugugi head. Taimed, mis elavad ekstreemsetes ilmastikuoludes, mida kliimamuutus kaasa võib tuua, ei ole võimelised sama palju CO2 tarbima kui need, mis kasvavad stabiilses keskkonnas. Teadlased on aga kindlad, et äärmuslikud ilmaolud muutuvad lähitulevikus aina tavapärasemaks.

Kuna süsihappegaasi sünteesimist pole võimalik tulevikus vaid taimede ülesandeks jätta, peab inimkond ise probleemile lahenduse leidma. 

18 KOMMENTAARI

e
elektritsaabtasuta 31. jaanuar 2019, 16:42
Kuna naftasaadused,bensiin ja diisel saastavad loodust siis tuleb kasutada vesiniku autosid. Neid toodetakse jaapanis,inglismaal ja ka Ford-is. Kuna e...
(loe edasi)
o
Ok 27. jaanuar 2019, 14:01
Mull on savi minulle piisab öhku!
Loe kõiki (18)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee