Kommentaar

Katrin Pauts | Eestlane vääribki viletsat ja odavat kodumaist kraami? (69)

Katrin Pauts, kirjanik, 25. jaanuar 2019 18:30
Foto: Martin Ahven

Kui raamatut kirjutan, siis kui palju ma mõtlen sellele, milline saab olema mu honorar selle töö eest? Eh, eks vahel ikka tuleb pähe. Kui kirjutasin Õhtulehe raamatuküljele Michelle Obama elulooraamatu menust, siis muidugi mõtlesin nukralt, kui rikas kirjanik võiksin olla, kui mulle oleks antud õnne sündida Ameerikas. Seal oleks mul miljoneid lugejaid ja taskusse pudeneks ehk kah miljonid. „Oleks” läks aga oina p***e, sest samal ajal läheb eesti lugeja poodi, tõstab mu raamatu letilt ja heidab siis sinna tagasi – krimka eest kakskümmend eurot, teete nalja?

Eesti raamatuturul olen kõigi kriteeriumide järgi edukas kirjanik. No imetlege, mäherdune ilus rida: inimene eikuskilt ilmus 2016. aasta kevadel oma esimese krimkaga välja ja juba 2019. aasta alguseks on temast saanud enimlaenutatud kirjanik Eesti rahvaraamatukogudes.

Laenutuste esikümnest leidsin kolm enda krimkat ja autorite koondtabelis edestan lähimat konkurenti Andrus Kivirähki suurelt. Rahva Raamatu aasta müügitabelist leidsin oma raamatuid koguni kaks. Eelmisel kahel aastal olin samuti kogu aeg esindatud. Kolm järgmist raamatut, mille kõik käesoleva aasta jooksul valmis pean saama, sest kirjastajad juba ootavad, on mul parajasti töös.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.01.2019
Eelmise aasta populaarseim kodumaine kirjanik Katrin Pauts: teeb tuju heaks, et kõik, mis mul on, on tulnud väga santide elutingimuste ja pika kroonilise haiguse kiuste
11.01.2019
Katrin Pauts | Millal lõpeb arutu kangelasekultus ja haige julgeb end ravida?
09.01.2019
Katrin Pauts | Kvaliteetsem ja huvitavam: kas Kärmas tegi Savisaare-saatega Kersnale ära?
31.12.2018
Muhu maag Katrin Pauts | Eesti kõige konkreetsem horoskoop: vaata, mida toob sulle aasta 2019!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee