Maailm

„Me armusime üksteisesse.“ Trump ja Kim kiidavad edukat kirjavahetust (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 24. jaanuar 2019 21:03
President Trump on teadlik, et tema häid suhteid Kim Jong-uniga saadab kriitikaFoto: AFP/Scanpix
Ehkki Põhja-Korea ei ole pärast möödunud aasta juunis toimunud Trumpi-Kimi suurkohtumist oma tuumaprogrammi vähendamisega rahuldavalt hakkama saanud, käib kahe riigipea vahel siiski sõbralik kirjavahetus, vahendab ABC News. Kinnitust sai näiteks hiljutine kiri president Trumpilt, mis Põhja-Korea riigimeedia teatel Kimile suurt heameelt ja rahulolu valmistas.

Kahe riigipea sidepidamine on veebruari lõppu planeeritava järgmise suurkohtumise eel taas käima läinud. Omavahel suheldaksegi peamiselt kirja teel. Eelmisel reedel läks, kiri näpus, Valgesse Majja Põhja-Korea endine luurejuht Kim Jong-chol. Mees ei lahkunud tühjade kätega, vaid viis ka oma bossile ühe kirja vastu. President Trumpi seltsis veetis Kim Jong-chol umbes poolteist tundi. Arvatavasti ongi selline personaalne lähenemine strateegia USA liidrit leplikumaks ja sõbralikumaks muuta.

Ning paistab, et kirjadiplomaatia töötab - mõlemad riigipead on saadetistega rahule jäänud. Põhja-Korea riigimeedia pasundas uhkelt, et Trump saatis nende juhile hea ja isikliku sõnumi ning et Kim Jong-un on väga rahulolev. Ka Trump väljendas rõõmu, et viimaks ometi suhtlevad kahe riigi liidrid omavahel. Septembris kirjeldas ta ühel rahvaüritusel, et Kim kirjutab ilusaid kirju.

„No ma olin ikka väga karm ja temagi oli karm ja nii me muudkui vastastikku andsime - ja siis armusime, okei? Ei, kohe päriselt!“ sõnas ta West Virginia osariigi publiku ees 29. septembril. „[Kim] kirjutas mulle ilusaid kirju ja need on super kirjad! Me armusime üksteisesse.“

President Trump sõnas seejärel, et aimab väga hästi, et selle lause eest lendavad tema pihta kriitikanooled. „Kui ebapresidendilik!“ nöökis ta, lisades, et kui ta ei räägiks sellist juttu, poleks tal ka sedavõrd suurt publikut.

Samal teemal

18.01.2019
TRUMP KOHTUB VEEBRUARI LÕPUS KIMIGA: Põhja-Korea ametnik saabus USAsse, ümbrik näpus
08.11.2018
Trump: tahan varsti taas Kimiga kohtuda