Eesti uudised

REFORMAR RIKUB SEADUST: plakatid Lätis tuleb maha võtta või tõlkida (22)

Arvo Uustalu, 24. jaanuar 2019 18:25
LÄTIS LÄTI KEELES: Maido Ruusmannil tuleb kas reklaam maha võtta või lisada tekst ka lätlastele mõistetavas keeles.Foto: Aldo Luud

Valka linnapea Vents Armands Krauklise sõnul ei vasta reformierakondlasest Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni plakat Läti seadustele ning vastava teate edastamise järel tuleb kolme päeva jooksul kas plakatid linnapildist eemaldada või varustada need lätikeelse tõlkega.

Valka linnapea Vents Armands Krauklis ütles Õhtulehele, et Lätis kehtiva seaduse kohaselt tuleb reklaamide ülespanek kooskõlastada omavalitsusega ning reklaamtekst plakatil peab olema ka riigikeeles. „Kirjutasime täna reklaami tellijale vastava kirja ning reklaamid tuleb kolme päeva jooksul maha võtta või varustada need lätikeelse tõlkega. Kõnealune reklaam sooviti üles panna kuude paika Valkas, kuid komisjonilt saadi luba kolmele kohale,“ selgitab linnapea. Ta lisab, et seadustele vastavalt tohib reklaami paigutada ainult kohta, mis on omavalitsusega kooskõlastatud.

„Nii päris ei saa, et maaomanik ja reklaamiandja lepivad omavahel kokku ja panevad plakati üles. Aga ses suhtes on kõik korrektne. Reklaamid ei tohi mõistagi ka liiklust häirida. Kui mitu reklaami üles pandi, seda ma ei tea, kuid kohtasid eraldati kolm. Mis puutub reklaami hindadesse, siis need on linnal kinnitatud ja sõltuvad sellest, kui kaua reklaamid üleval on,“ räägib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.02.2019
Reformierakond varustas plakati lätikeelse tõlkega
25.01.2019
Kas poliitikute jagelemine kurnab asjatult õiguskaitseorganeid?
23.01.2019
KAVAL NÕKS! Reformierakond reklaamib end Lätis!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee