Eesti uudised

ŠOTI VISKI, DELIKATESSJUUSTUD: kas Eesti poodidesse on Brexiti järel tulemas hinnatõus? (35)

Greete Kõrvits, 25. jaanuar 2019 18:37
Iiri ja Ameerika viski austajad ei pea rahakoti pärast muretsema, Šoti viski fännid aga paraku küllFoto: Tiina Kõrtsini

Nagu aimata võib, ei müüda Eestis kuigi palju Ühendkuningriigist pärit tooteid. On küll mõned delikatesstooted nagu Worcesteri kaste, Cheddari juust ja Šoti viski, ent üldiselt meie poodide riiulid Briti toodete all lookas ei ole. Brexit, ka selle halvim versioon ehk leppeta Brexit tavalisele Eesti poeskäijale erilist mõju avaldama ei hakka, küll aga võib kehvasti mõjuda suurte viskisõprade rahakotile.

Kaubamaja AS-i kaubandusdirektor Heli Viirand hinnatõusupaanikaks erilist põhjust ei näe, kuna neilgi on otse Ühendkuningriigist maale toodavate kaupade osatähtsus üsna väike. „Aga kui tuleb leppeta Brexit, siis kindlasti lisandub kaupade sisseostuhindadele käibemaksu osa, sest tolliliitu sel juhul enam pole,“ hoiatab Viirand siiski. Mis puudutab aga seda, mis huvitab otseselt poodi ostlema läinud inimest, ehk hindu, ei ole - nagu Brexiti puhul juba mantraks on saanud - hetkel mitte midagi kindlat teada. „Kuidas ja kui suures osas muutuvad müügihinnad, ei oska hetkel veel öelda,“ kommenteerib Viirand.

Ka Rimi pressiesindaja Katrin Bats väljendab sarnast hetketeadmatust - neile pole mingit infot hinnamuutuste osas tulnud, vähemalt hetkel mitte. COOP Eesti plaanib jääda äraootavale seisukohale. Ühel hetkel on Brexiti osas vastus käes, siis saab hakata ka lahendusi otsima. Ning ega paljud toidupoed ise Suurbritannia ettevõtetega ühendust ei pea, selleks on ikka vahendajad. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.02.2019
Tusk: põrgus on koht neile, kel polnud aimugi, kuidas Brexitit läbi viia!
31.01.2019
56 PÄEVA BREXITINI: asi on optimismist kaugel
29.01.2019
29. MÄRTS: Briti parlament otsustas, et Brexit ei lükku edasi
22.01.2019
Tuhanded Eesti ettevõtted, turistid, e-poodide ostlejad: mis juhtub Brexiti halvima stsenaariumi korral?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee