FotolavastusFoto: Jörgen Norkroos
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 24. jaanuar 2019 14:47
Eestist pärit jälitaja reisis läbi terve Euroopa noore naise koju, kaasas kõhedust tekitav komplekt asju, mille hulka kuulusid ka kuldne sekslelu ja süstal, vahendas Liverpooli uudisteportaal Echo.

Keio (24) jaoks sai Liverpoolis elavast ja Youtube'i videoid tegevast neiust kinnisidee. Noormehe saadetud sõnumid, mis olid pigem ähvardused, muutusid lausa nii hirmsaks, et neiu otsis abi politseinikelt, kes käskisid Eesti korrakaitsjate kaudu Keiol sõnumite saatmise lõpetada.

Tüdrukule saadetud e-kirjad olid täis seksuaalset sisu ja ähvardusi neiu oma kodust ära röövida, vägistada ja lõpuks tappa.

Eelmise aasta aprillis otsustas jälitaja lennata Liverpooli, kus ta pani Twitterisse pilte tüdruku kodust ja käis lõpuks tüdruku isaga rääkimas. Neiu isa kinnitas Keiole, et tüdruk ei ela enam nendega, ja helistas politseisse. Mees märkas, et kinnisideega noormehel on kaasas märkmik, kus olid kirjas tüdruku vanemate täisnimed.

Kui politseinikud järgmisel päeval (01.05.2018) kodu ümbrust kontrollima tulid, nägid nad, kuidas Keio põgenes päkkade välkudes maja lähedale pargitud Skodasse. Auto roolis istus Keio isa, kes koos vastu puikleva jälitajaga vahi alla võeti. Autost leidsid politseinikud koti, kus olid teip, kruvikeeraja, pruunid nahkkindad, silmaklapid, tõrvik, vöö, ammoniaagilahust sisaldav plasku, süstal ja nõel, pisike ooperibinokkel, plastikust lilled ja ese, mida politsei kirjeldas kuldset värvi dildona.

Echo andmetel on Liverpooli kohtuni jõudnud Keio e-kirjad 2017. aasta märtsist juunini, kus noormees väidab Youtube'i sisuloojale, et neist peab saatuse tahtel paar saama.

Prokurör Kenneth Grant teatas, et 8. märtsil 2017 saadetud e-kirjas lubas Keio tuleval aastal Ühendkuningriiki lennata, tüdruku üles otsida ja ära tappa.

Jälitaja ähvardas varajastel hommikutundidel neiu koju sisse tungida, teda uimastada ja röövida ning pärast tüdruku toibumist tal juuksed maha ajada ja riided seljast rebida.

„Ma vägistan sind nii, et sa jääd rasedaks, ja siis ma seon su kinni ja piinan sind tundide kaupa, kasutades piitsa ja muid vahendeid, mis ma endaga kaasa toon, et sa tunneksid sama valu, mida mina kõik need aastad tundnud olen,“ kirjutas Keio tüdrukule ja lisas, et pärast tüdruku piinamist ei jää tal ilmselt muud üle, kui neiule kööginuga rindu lüüa ja tema suremist pealt vaadata.

Keio isa võeti kuriteole kaasa aitamise kahtlustusega alguses vahi alla, kuid lõpuks pääses Londonis töötav ärimees ühegi süüdistuseta.

Tema poeg tunnistas samal ajal üles, et lubas jälitatud neiul jalad maha nülgida ja lisas, et ta „võib vahel veidi psühh olla“. Kogu jäitamise lugu oli Keio sõnul üks suur nali. Noormees eitas ülejäänud surmaähvarduste saatmist, kuid tunnistas, et oli palunud tüdrukul mitte kellegi teisega kihluda ega abielluda.

Jälitaja sõnul oli isa sõidutanud ta Liverpooli arvates, et tegemist on puhkusega. Keio ei osanud põhjendada, miks tal olid teip ja süstal kaasa pakitud. Kuldne dildo oli tema sõnul hoopis näomassaaži masin.

Uudisteportaal Echo vahendas, et jälitaja ema sõnul kasutas noormees autost leitud süstalt iseendale ravimite süstimiseks ja ammoniaagilahus pidi aitama tal epilepsiahoogudest üle saada. Lisaks oli ema sõnul Keiol juba lapsena komme endaga kruvikeerajat kaasas kanda ja kindad olid kaasas sellepärast, et talle ei meeldi asju katsuda.

Lõpuks tunnistas Keio, et jälitas tüdrukut, kuid tema sõnul polnud sellel mingit seksuaalset või vägivaldset eesmärki.

Kohtus otsustati, et Keio saab seksuaalvägivalla kavatsuse süüdistuse, kuna kohtu hinnangul poleks ta tõsiste kavatsuste puhul oma isa Liverpooli kaasa võtnud.

Psühhiaatrilise läbivaatuse käigus tuli välja, et noormehel on Aspergeri sündroom, autism ja tähelepanuhäired.

Keio kaitsja kohtus Jonathan Savage tunnistas, et osa neiule saadetud e-kirju olid tõepoolest häiriva sisuga, kuid ülejäänutes oli Keio lihtsalt fantaseerinud sellest, kuidas ta tüdrukuga paar on.

Savage tõi välja, et tema kaitsealune on sotsiaalselt täiesti isoleeritud ja lendas Ühendkuningriiki, kuna arvas, et tema ja neiu vahele on tekkimas suhe, ning soovis tüdrukut lihtsalt veenda. Keio on kaitsja sõnul tegelikult väga hea inimene ega tahtnud neiule üldse liiga teha.

Echo andmetel mõistis kohtunik Clement Goldstone Keio 21 kuuks vangi, pärast mida noormees esimesel võimalusel Eestisse tagasi saadetakse.

Goldstone põhjendas oma otsust sellega, et kuigi Keio tegude taga võisid olla head kavatsused, tekitas ta ähvarduste ja Inglismaale lendamisega ohvrile asjatult hirmu ja stressi.

„See ei olnud tema (jälitatud neiu) jaoks mingi nali, vaid vastupidi – äärmiselt hirmus,“ noomis kohtunik jälitajat, lisades, et selline küberkiusamine on 21. sajandi katk.