Maailm

Täiendatud 25.01. kell 10.55

TABATUD: hooldekodus abitule naisele lapse teinud mees osutus endiseks kristlikuks räppariks (34)

Toimetas Aadu Hiietamm, 25. jaanuar 2019, 10:55
Meesõde Nathan Sutherland (36).Foto: Reuters/Scanpix
USA-s Arizona osariigis Phoenixis asuvas hooldukodus Hacienda HealtCare sünnitas vegetatiivses seisundis naine mullu 29. detsembril kõigile ootamatult terve poisslapse. Selle nädala kolmapäeval teatas politsei, et naise rasestanud vägistaja on kinni peetud. Selleks osutus patsiendi hooldamisega tegelenud 36aastane meesõde Nathan Sutherland, vahendab telekanal RTL. 

Kurjategija tabati pärast hooldusasutuse kõigilt meestöötajatelt võetud DNA analüüsimist. Nathan Sutherlandi DNA sobis kokku sündinud lapse DNAga. Talle esitati süüdistus kaitsetu täiskasvanu seksuaalses kuritarvitamises. Politsei uurib nüüd, kas meesõel on veel ka teisi ohvreid.

Haitist pärit Nathan Sutherland on abielus ja nelja lapse isa. Naabrid iseloomustasid teda rahuliku pereisana, kes käis igal pühapäeval kirikus. Ajalehe Washington Post andmetel esines ta varem kirikukontsertidel kristliku räpparina.  

Hooldekodu Hacienda HealthCare Phoenixis.Foto: AP/Scanpix

Lapse sünnitanud naine viibib selles hooldekodus alates 2011. aastast. Meedias on teda sageli nimetatud koomapatsiendiks. Tegelikult viibib naine vegetatiivses seisundis.

Perekonna advokaadi sõnul on naisel varases lapsepõlves olnud haigushoogude tõttu märkimisväärsed vaimsed puuded. „Ta ei räägi, aga tal on teatud võime liigutada käsi ja jalgu ning pead ja kaela. Samuti reageerib naine helile ja suudab teha näoliigutusi,“ selgitas advokaat.

Phoeniexi hooldekodus tohivad pärast patsiendi vägistamisjuhtumit meesõed hoolitseda naispatsiendi eest vaid naisõe juuresolekul.

Samal teemal

6. jaanuar 2019, 23:32
SKANDAAL: haiglas kümmekond aastat teadvusetult lebanud naine sünnitas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee