Krimi

Pärnu kohvikus olematu raha nimel teenindaja oimetuks peksnud mehed olid kohalikud (30)

Toimetas Marvel Riik, 23. jaanuar 2019 22:51
Piiri kohvik PärnusFoto: Tiina Kõrtsini
Lääne prefektuuri teatel on politsei esitanud Piiri kohviku röövis kahtlustuse kolmele kohalikule noormehele. „Kokku on kahtlustatavana üle kuulatud kolm kohalikku noormeest vanuses 28–29 eluaastat,“ rääkis prokurör Merike Lugna.

Eelmise aasta 29. novembri õhtul sai politsei väljakutse, et Pärnu külje all olevasse Piiri kohvikusse sisenesid kaks näomaskiga meest, kellest üks tõukas ja peksis 41aastase klienditeenindaja oimetuks. Mehed lõhkusid kassaaparaadi ja võtsid ära kassas olnud ligi 250 eurot.

„Politsei on teinud head tööd ning just täna [23.01] sai viimane, kolmas mees kahtlustuse kohviku röövis,“ ütles prokurör Merike Lugna. „Kokku on kahtlustatavana üle kuulatud kolm kohalikku noormeest vanuses 28–29 eluaastat. Üks neist on alates 10. detsembrist vahi all, sest tabati lühikese aja jooksul kolmandat korda autoroolist, ehkki mehel juhilube ei ole. Kõiki kolme kahtlustame röövis, mis on toime pandud grupis. See on raske kuritegu, mille eest on süüdimõistmisel ette nähtud vangistus kolmest kuni viieteistkümne aastani.“

Kuriteo uurimisel ja toimepanijate kindlakstegemisel oli politseinikele suur abi tähelepanelikest linnakodanikest, kellelt laekus mitmeid edasiviivaid vihjeid. „Saan öelda, et enamik Pärnumaal toime pandud rasked kuriteod, sealhulgas röövimised, ei ole jäänud ega jää suure tõenäosusega ka edaspidi avastamata,“ sõnas Pärnu juhtivuurija Lennart Pulk.

Loe SIIT Õhtulehe varasemat lugu sellest, mis Piiri kohvikus täpsemalt juhtus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee