Seisukoht

Seisukoht | Kui ma takistan vägivalda, siis olen fašist?! (10)

Märt Niidassoo, video- ja fototoimetuse produtsent, 23. jaanuar 2019, 17:36
 Stanislav Moškov
Sattusin hiljuti tunnistajaks ebameeldivale olukorrale. Kaks noormeest, vanuses 10–12, olid ühel õhtul Mustamäel lumme surunud eakaaslasest tütarlapse ja madistasid tema otsas. See polnud sõbralik müramine, vaid ilmne noortevaheline vägivald.

Kui küsisin poistelt pisut karmima tooniga, mida nad teevad ja kas see on normaalne, kutsusid nad mind vene keeles fašistiks. Enne ärajooksmist mainisid veel, et vähemalt ühe poisi isa on suur ja oodaku ma. Tüdruk oli küll šokis, kuid siiski terve. Ilmselgelt tajusid poisid oma süüd, sest muidu nad poleks nii kiiresti põgenenud.

Selle kõige juures jäi mind aga kummitama mõte: „Kes on nende poiste vanemad ja mida neile kodus õpetatakse?“ Kuhu on jäänud kodune kasvatus? Ei ole ju viisakas iga konfliktse olukorra puhul esimese asjana üksteise rahvuse või kultuurilise tausta pihta solvav ütlemine teele saata, eriti kui süü lasub sul endal. Kas sõnadest „fašist“ ja „tibla“ on saanud enese ja teiste määratlemisväljendid? Tahaks loota, et mitte.

10 KOMMENTAARI

e
eestlane 28. jaanuar 2019, 16:52
Tuletaks meelde kuidas Jestidvesti agressivne saksa päritolu jõhkard lapsevankriga eestlasi rammis ja neid fashistiks sõimas
m
Minaka 26. jaanuar 2019, 20:35
Aga meie sotsid on ka täpselt sama arukad nagu need vene poisid. Kui mingi kalkar läks koosolekul korraldajatelt mikrofoni ära kiskuma ja ta kutsuti korrale õigustatud füüsilise noomitusega , siis nimetati korralekutsujaid ka fasistideks
Loe kõiki (10)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee