Galeriid

GALERII | Kaarli puiesteel nähti tuldpurskavat lohet  

Toimetas Liina Hallik, 23. jaanuar 2019, 17:38
Foto: Teet Malsroos
Tallinnas Kaarli puiesteel avati täna Hiinast pärit värvikirevate valgusskulptuuride näitus. Suursuguseid valgustatud skulptuure:  40 meetrit pikka draakonit ning ligi tosinat pandakaru saavad kõik linlased ja linnakülalised imetleda kuni 6. veebruarini. Valgusskulptuurid saabusid Tallinnasse osana maailmas armastatud Hiina laternate festivalist. Ekspositsioon avab Hiina uusaasta saabumisele pühendatud ürituste sarja, mis kulmineerub 2. veebruaril Vabaduse väljakul. 

„Käsitööna valminud loomakujulised laternad toovad linnapilti värvi ja muudavad hämarad talvepäevad helgemaks. Viis meetrit kõrge ja ligi 40 meetrit pikk draakon saab olema vaatamisväärsus ning 11 pandakaru bambusroo vahel kutsuvad kindlasti uudistama ja koos pilti tegema,“ sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev pressiteate vahendusel.

Samal teemal

Eksootilisi hiina laternaid sai möödunud sügisel imetleda ka Berliini valgusfestivalil, novembrist kuni jaanuari alguseni oli hiina suursuguste valgusskulptuuride park avatud Leedus Pakruojise mõisas. Hiinast pärit rahvusvaheline ettevõte Haitian Culture, kes laternad ka Tallinnasse toob, on taolisi laternafestivale korraldanud juba 20 aastat ning rohkem kui 40 riigis.

Valgusskulptuuride ekspositsioon avab Hiina uusaasta saabumisele pühendatud ürituste sarja, mis kulmineerub 2. veebruaril Vabaduse väljakul. Eestisse saabuvad sel puhul muusikud, tantsijad ja võitluskunstide artistid Pekingist. Uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi tähistatakse Tallinnas kümnendat korda ja üritused toimuvad koostöös Pekingi Kultuuribüroo, Hiina Suursaatkonna ja Helsingi linnaga. Korraldaja on Tallinna Kultuuriamet. Näitus sai teoks Tallinna Kultuuriameti ja Hiina Rahvavabariigi Suursaatkonna koostöös.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee