Teet Saarepera; Anu Saagim
Mari KLEIN 7. juuni 2000 23:00
"Külm oli!" hüüatas Tallinna linnapea Jüri Mõis esimese reaktsioonina, kommenteerides teisipäeva õhtul Lauluväljakul toimunud Pet Shop Boysi kontserti.

Abikaasa Kerttuga käsikäes jalutades tunnistas linnapea Jüri Mõis, et see on tema jaoks esimene suurem vabaõhuüritus, kus saab linnarahvast näha ja kontserti kuulata. "Arvasin, et on rohkem rahvast," sõnas Mõis otsekoheselt ja kurtis, et külm oli. "Mõlemas mõttes. Nii emotsionaalselt kui ilma poole pealt."

"Aga lõpu poole läksid need Go Westid juba päris heaks!" lisas ta hiljem optimistlikult, vihjates sellele, et Pet Shop Boysi best hits nagu "West End Girls" ja "Go West" kõlasid alles lisalugudena, kui rahvas oli mehed tagasi plaksutanud.

Kõik said oma osa kätte

Inglise menubänd Pet Shop Boys tõestas, et pole siiani kaotanud oma võlu ning meelitas magnetina Lauluväljakule 13 000 inimest, mis jättis korraldajad plusspoolele. Korraldajad olid igal juhul rahul, sest nende ootuseks oli 10 000-

15 000 inimest kokku saada. Üllatavalt palju publikust oli (erinevalt enamikust praegustest festivalidest) sugugi mitte kõige noorem generatsioon, vaid need, kes olid Pet Shop Boysi fännid bändi hiilgeaegadel kümme-viisteist aastat tagasi.

"Tulin siia koos oma 14aastase tütrega, kes pärast esimest lugu ütles, et häh, mingi Pet Shop Boys ja jooksis jäätist ostma," muigas üks härrasmees ja ootas kannatlikult ja kiindunult oma ülikooliaegset poplugu "I`ts A Sin".

Tütardele ja muidu teismelistele oli tunduvalt olulisemaks tõmbenumbriks Läti BrainStorm. Reynard küttis tüdrukud kuumaks juba päeval Kristiine keskuses auto-gramme jagades, nii et õhtul rebis nii mõnigi muidu malbe ja õrnake neidis end küünarnukkide abil lava ette, et iidoliga silmsidet saada.

Prominente kui seeni pärast vihma

Hoolimata ilmast, mis kontserdi käigus järjest külmemaks muutus, oli üsna suur protsent kohaletulnutest tegelased, kes tuntud nii nime- kui nägupidi. Õhtu jooksul jäid silma Mati Unt, Ernesto Preatoni koos kahe kena kaaslannaga, Signe Kivi, Kiur Aarma ja Hannes Võrno, Hirvo Surva, Marko Reikop, Viktor ja Krista Siilats, Riho Rõõmus, Anu Saagim-Ratia koos Teet Saareperaga, Peter Lõhmus, Imre Kose jpt.

Teet Saarepera; Anu Saagim

Nii hüples VIP-tribüünil rõõmsalt külma peletades ka mõisahärra Imre Sooäär ja kinnitas, et kontsert ON vinge! "Midagi pole üle pakutud ja midagi pole puudu. Kui arvatakse, et meil käib liiga palju staare, siis mina arvan, et inimestel tuleb lihtsalt valida, kas panna 300 krooni mingisuguse grillipeo alla või minna sellega kontserti vaatama," lisas ta.

Maarja-Liis, kes vaatas-kuulas kontserti nagu juba tavaks saanud, koos armsama Koit Toomega, Pet Shop Boysi ei hellitanud. "Mulle eriti ei meeldinud. See sobinuks kusagil klubis taustaks kuulata, aga mingit kontserdielamust ta ei andnud. Mulle meeldiks kontserdil kuulda ikka live`i."

Briti suursaadikule meeldis väga

Inglise suursaadik Timothy Graddock seevastu oli kontserdist vaimustuses. "Minu jaoks oli see kontsert fantastiline," jagas ta emotsionaalselt oma positiivseid muljeid. "Pet Shop Boys on maailmatasemel tippansambel. Ilm oleks võinud küll päikselisem olla, aga hoolimata sellest oli õhkkond kontserdil suurepärane. Isegi eestlased olid entusiastlikud ja tantsisid."

Kui nii mõnigi publikust, kes eelmisel aastal Rolling Stones`i kontserdil käis, nurises selle üle, et Pet Shop Boysil polnud peale taustatantsijate ja suure ekraani mingit lavashow`d, siis Craddock leidis, et Pet Shop Boysi puhul polegi oluline show, vaid muusika. "Minu enda lemmiklugu on "West End Girls", ma olen ju ise east end boy!" lisas ta.