BALLIL TANTSUHOOS: Nii tantsupõrandal kui ka elus jäid Riina ja Juhan Aare silma kui säravad ning üksteist hoidvad abikaasad.Foto: Arhiiv
Kirsti VAINKÜLA 7. juuni 2000 23:00
Kõikvõimalike vastuvõttude üks säravam paar Riina ja Juhan Aare lahutasid oma abielu. Eelkõige mängufilmis "Kevade" Raja Teelena tuntuks saanud Riina võttis nüüd tagasi ka oma neiupõlvenime Hein.

"Ma pole enam Aare. Nüüd olen taas Hein," tunnistab koos abikaasa Juhaniga perefirmas Creare filme tootnud ja ka saatejuhina töötanud Riina Hein oma nimemuutust.

Kuluaarides on juba pikemat aega räägitud kuulsa paari lahutusest ning nüüd lõpuks kinnitab seda ka Riina isiklikult. "Jah, me oleme oma abi-

elu lahutanud," tunnistab naine, olles just naasnud lahutusraskust leevendanud puhkusereisilt lõunamaa palmisaarele.

"Ma olen ka varem üksi reisinud. Nüüd aga suvitasin koos heade sõpradega. Kui sain reisibüroost viimase hetke soodsast reisist teada, ajasin viie minutiga seltskonna kokku. Ütlesin: "Nüüd kohe asjad kokku, me sõidame ära!" Mulle meeldib kohutavalt reisida," räägib Riina ühest oma kirest. Kuigi ta keeldub lahutusest lähemalt rääkimast, annab naine mõista, et elu kriisihetkedel saab ta just loodusest jõudu ja jaksu.

"Ega inimest ei saa õpetada, kuidas ta peaks olema või käituma. Peab aru saama, et elu pole nukrutsemiseks, vaid see kõik on ikkagi maru põnev," on Riina tuleviku suhtes optimistlik.

"Minu advokaadid ja kohtunikud tegid mulle selgeks, et mul on põhiseaduslik õigus lahutusest rääkimisest keelduda," jätab Riina kooselu purunemise põhjuse siiski enda teada.

Ka Juhan Aare on heas tujus ning kinnitab, et saab Riinaga endiselt hästi läbi. "Ma ei välista, et särame tulevikus veel," jätab endine riigikogulane oma eraelu salapäraseks. "Meil on alati tore koos olla ning seega ei taha ma midagi meie elu kohta lisada."

Vaatamata keerukale ajale eraelus, on Juhan Aarel praegu palju muudki tegemist. Möödunud nädalal kaitses ta Pedagoogikaülikooli juures magistriväitekirja. "Olen nüüd magister. Maailm on kena ning elu läheb edasi," on Juhan, vaatamata juba teise abielu karilejooksmisest, rahulolev. Ei esimesest abielust Mare Vetemaaga ega ka teisest Riina Heinaga pole Juhanil lapsi.