Maailm

Lõuna-Koreas palgatakse koolikiusajate vastu kõrilõikajaid (4)

Toimetas Aare Kartau, 23. jaanuar 2019 10:55
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lõuna-Koreas pole enam ebatavaline, et meeleheitel vanemad palkavad oma laste kiusamise takistamiseks roimareid, kes „kaitsevad“ noorukeid agressiivsete klassikaaslaste eest, vahendab The Telegraph

Erinevad firmad pakuvad koolinoortele kiusamisvastaseid teenuseid, mille hind on 450 kuni 1790 dollarit ühe päeva eest. On võimalik tellida erinevaid pakette. 

Odavaim variant on „onu pakett“, millega saadab teenuse tellinud vanemate lapse kooli 30.–40. eluaastates suur tätoveeritud mees. Ta toob lapse ka pärast tunde koju ning ajab kiusajad rangelt eemale.

„Tõendav pakett“ on juba veidi kallim. See täiendus hõlmab seda, et n-ö turvamees jäädvustab kaameraga kiusajate pahateod, ning esitab need koolile. Ta lubab video avalikustada, kui kool ise midagi ette ei võta. 

„Saatja paketiga“ tellitakse kõrgetasemelisem teenus. Roimar külastab kiusajate vanemaid nii tööl kui ka kodus, kus ta neid avalikult häbistab.

Uus viis kiusamise vastu võitlemises seisab juriidilises mõttes hallil alal. See pole seadusega keelatud, kuid näitab siiski selgelt ühiskonnas toimunud muutusi. Vanemad pöörduvad isegi allilmajõukude poole, et tagada oma järeltulijatele kaitse tülinorijate vastu. Põhjus võib seisneda selles, et noorte korealaste hulgas on aina levinumad suitsiidid, mis on tingitud koolikiusamisest.