Eesti uudised

Üksikema: „Lapse isa andis mõista, et tema minu iluprotseduure kinni plekkida ei kavatse!“ (239)

Kristiina Tilk, 23. jaanuar 2019 08:55
KUHU KULUB LAPSE RAHA? Elatise maksjaid on sageli arvamusel, et nende poolt lapse ülalpidamiseks makstav summa ei lähe mitte lapse, vaid teda kasvatava vanema hüvanguks. See on ka üks peamisi põhjuseid, miks maksmisest kõrvale hoitakse. Foto: Erika Utz/panthermedia

„Ma tahaksin teada, mida sa lapsele 400 euro eest kuus ostad? Kas sul häbi ei ole minult endale elamiseks raha nõuda?“ pahandas lapsest lahus elav isa last kasvatava emaga, kes püüdis jõuda temaga kokkuleppele elatise maksmises. Emal ei jäänud solvangute valguses üle muud, kui otsida pädev jurist, kes julgustas teda pöörduma kohtusse ning nõudma isalt välja see, millele lapsele seaduse järgi on täielik õigus. 

Eleri ja Martini kooselu sai otsa juba seitse aastat tagasi. Nende ühine tütar on saanud kümme aastat vanaks. Lapsega seotud kohustused, ka rahalised, prooviti omavahel jagada. Tüdruku isa taganes aga antud lubadustest tihti, mistõttu puudus Eleril kindlus- ja turvatunne.

„Ma ei teadnud kunagi, kas saan lapsele vajalikud riided ostetud või arved makstud, sest isal oli kombeks oma suva järgi teatada, et ta see kuu ikka ei saa meid aidata ja nii,“ räägib Eleri. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.12.2018
VÄSIMATU ABILINE: elatise nõudeid aitab koostada robotjurist, kes töötab tasuta ega puhka kunagi
28.11.2018
Andres Aru: elatise miinimummäär ei tohiks olla kõrgem enamiku laste tegelikest vajadustest
26.11.2018
Lugejakiri | Säilitage inimlikkus, ka elatise maksja on elusolend!
01.11.2018
Elatisvõlgnike olukord muutub uuel aastal kibedamaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee