Eesti uudised

Inimestel on külmapühad, lehmad vilistavad pakase peale!

Arvo Uustalu, 23. jaanuar 2019 08:44

7 KOMMENTAARI

p
Paha lugeda./ 23. jaanuar 2019 18:18
Loom ei oska rääkida.Igal juhul ei tahaks nad olla külmas lumehanges.Aga raha teeb vahe.Kapitalismis peavadki arutud ja meeletud loomad külmetama,et peremees saaks RAHA.Olen käinud oma ametiülesannete tõttu farmis,kus lehmad koos oma võsukestega magavad lumehanges. Midagi hullemat ma näha enam ei soovi.Olen ise kasvanud talus koos loomadega ja praegune elukorraldus on minule täiesti vastuvõetamatu. Kas saab veel hullemaks minna?
e
ei ole ma suvel veel/ 23. jaanuar 2019 15:59
ühtegi higistavat leh ma kohanud
e
ega lehm ei ole põder,/ 23. jaanuar 2019 15:54
s
Sinu kommentaar suunati modereerimisele/ 23. jaanuar 2019 15:17
f
farmis/ 23. jaanuar 2019 14:01
Ega lehmad ei kurda. Pikalt liiga külmas laudas olles nad nagu hanguvad: liiguvad vähem, piima annavad vähem, energia läheb kehasooja säilitamiseks. Loomadel jääb hing sisse. Loomi talitavatel inimestel on elu raskem. Asjad jäätuvad, masinad tõrguvad - tavapärasest rohkem mässamist.Loomadele püütakse oma lisatööga veidigi leevendust luua. Käed külmetavad, labakinnastega ei lüpsa. Ekstreemses külmas on laudainimestel rängem.
k
keith/ 23. jaanuar 2019 11:16
vabandage väga, aga see ei ole ikka normaalne mis tingimustes lehmi peetakse ,need vahvad eurolaudad on küll igati toredad, aga kas see on ikka normaalne et lehmad tulevad platsi lüpsile, ninaümbrus valges härmas ja pole ime kui tillukesed jääpurikadki on suu ümber karvades, lüpsjad on sisse pakitud nagu eskimod, et suudaks külmas töötada. see mis sobib soojemasse euro kliimasse ,siiski meile ikka hoopis hästi ei sobi.
m
Minu/ 23. jaanuar 2019 09:09
ema hoolitses oma laudasolevate loomade eest väga korralikult. Kui oli külm ilm, siis toodi põhjust lauta niipalju , et loomadel oleks soe. Kanad viidi soojustatud ruumi. Kui looma külmas ja näljas pead - ei ole loota head piimaandi ega munakorvide täitumist. Peremees on alati loomade eest hästi hoolitsenud. Aga kolhoosides istuvad jah külmas ja näljas