Seisukoht

Tulumaksusolkijad maha!

Seisukoht | Tulumaksusolkijad tuleb võimult kõrvaldada! (71)

Evelin Kivimaa, veebitoimetaja, 22. jaanuar 2019 17:30
Foto: Stanislav Moškov
Eelolevatel riigikogu valimistel tuleks võimu juurest kõrvaldada kõik need erakonnad, kes keerasid Eesti tulumaksusüsteemi karu p…e ja ajasid näpud sügavale mu rahakotti.

Vaatasin e-maksuametist, et pean riigile tulumaksu tagasi maksma, sest ületasin napilt tulumaksusolkijate kehtestatud piiri: aastatuluga üle 25 200 euro on maksuvaba tulu ümmargune null.

Samal teemal

Selle peale tulumaksusolkijad mõistagi sülitavad, et mu sissetulekust peab jätkuma kahele hingele: kasvatan üksinda last, kelle isalt ei saa ma mingit toetust. Nagu eesti naisele kombeks, olen lisaks põhitööle Õhtulehes rabanud veel mitmel rindel: kirjutanud, toimetanud ja keeletoimetanud raamatuid. See tundub tohutult ebaõiglane, et tulumaksusolkijad mind rohkem töötamise eest karistavad.

Ma pole muidugi ainus, keda praegune lihtinimesele liiga keeruline tulumaksusüsteem täie rauaga peedistab. Karistada saavad ka näiteks tööl käivad pensionärid ning tublid spetsialistid, kes said aasta lõpus ootamatu preemia heade töötulemuste eest.

Loodan kogu südamest, et järgmistel riigikogu valimistel saavad võimule terve mõistuse esindajad, kes lõpetavad töötegemise eest karistamise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee