Uudised

Kitarrimäng video abil sulaselgeks 

ÕL, 19. mai 2000 23:00
Heiki Mätliku “Kitarrimängu ABC” on teadaolevalt esimene kitarriõpetus videokassetil kogu Baltikumis, võimalik, et ka Põhjamaades. “Videol ja sellega kaasas olevas vihikukeses on õpetust alates akordivõtmisest kuni reggae- ja bluusimänguni välja,” ütleb Heiki Mätlik.

“Kitarr on praegu taas popp - eriti tudengkonna hulgas. Ja teisalt on meil muusikakoolideski poolsada kitarrimänguõpetajat - korrutage see arv potentsiaalsete õpilaste omaga,” räägib Mätlik kitarrihuviliste ringist, kellele videomaterjal on mõeldud.

“Menukaim oli veel Eesti Raamatu väljaandel ilmunud “Klassikaline kitarr”. See, rubla- ja krooniaja vahetusel üllitatud raamat levis 8000-lises tiraažis. Hiljem on praegu Saaremaal elav Tiit Paulus üllitanud õpetuse džässimeeste jaoks, kuid (Mätlik jätab tagasihoidlikult märkimata, et ülejäänud õpikute autor on ta ise) nii ülevaatlikku raamatut ja videot eri stiilidest ning päris ABCst peale pole olnud. Mõte kasvas välja menukast TV-sarjast “Kitarrimängu ABC”, mille korraldasime läinud aastal, ja kui nüüd firma IS Music Trading oma õla alla pani, saimegi videoga hakkama,” räägib Mätlik.

Õppuriteks on sellel IS Music Tradingu poodides levitataval videol muide Mätliku enda lapsed, Kerli ja Kert. “Repertuaarivalik on sellel hea, kõlbab ka seltskonnas mängida - “Viimase reliikvia” palu, “Guantanamera” jms. Kui viis juba varasemast tuttav, siis on selle järgi hea õppida,” kinnitab Mätlik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee