Eesti uudised

PAKANE TEEB PAHANDUST: käre külm murdis isegi raudteerööpa! (57)

Johanna-Kadri Kuusk, 22. jaanuar 2019 10:47
Foto: Aldo Luud
Teisipäeva hommikul kella 7.30 ajal murdus järsu temperatuurilanguse tõttu Tallinnas Balti jaamas raudteerööbas.

Eesti Raudtee pressiesindaja Monika Lilles sõnas, et selliseid asju tuleb talviti ikka ette ja Eesti raudtee arvestab erakordsete ilmastikutingimustega. 

„Meil on pidev hooldusgraafik. Oleme arvestanud ilmaga ja ka sellega, et lund võib tulla. Osasid platvorme puhastatakse lausa mitu korda päevas, et raudtee oleks ohutusreeglitele vastav,“ kommenteeris Lilles ja lisas, et neil on lume korjamiseks eraldi masinad, mis sõidavad mööda rööpaid.

Lillese sõnul ei ole rööbaste jäätumine probleem, pigem on tarvis raudteid lumest puhastada.

„Meil on selle jaoks eraldi küttekaablid, millega raudteelt lume ära sulatame,“ seletas Lilles, lisades, et lisaks raudteede puhastamisele käiakse neid ka pidevalt hooldamas ja vajadusel parandamas. Vähemalt neli korda aastas käiakse spetsiaalse ultrahelimasinaga raudteedelt defekte otsimas.

„Tänane olukord oli siiski täiesti erakordne, temperatuuri kõikumine tõi selle ekstreemse olukorra,“ sõnas Lilles ja lisas, et taolise olukorra jaoks ei saa muudmoodi ette valmistuda, kui lihtsalt võimalikult kiiresti reageerida.

Elroni pressiesindaja Mariis Adambergi sõnul on ka nemad ootamatuteks remontideks valmis.

„Kõik rongid läbivad korralisi hooldusi vastavalt hooldusgraafikule. Kõik rongid kontrollitakse igapäevaselt üle,“ lisas Adamberg.

Adambergi sõnul kõrvaldas Eesti Raudtee meeskond tõrke kella 9.20 paiku ja rongid said kenasti liikuma, ehkki mõnevõrra hilinemisi võib ette tulla.

Samal teemal

09.04.2019
FOTOD | Rongi alla jäänud naise surm vapustas Türi elanikke: õudne! Ehk oli ta hajevil...
11.02.2019
RONGID KIIRLAENUGA: Elron püüab röövellikku intressi soodsamaks kaubelda
23.01.2019
Inimestel on külmapühad, lehmad vilistavad pakase peale!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee