AngerjasFoto: Pixabay
Toimetas Aare Kartau 22. jaanuar 2019 10:33
Londoni King's College'i teadlaste uus uurimus paljastab, et Ühendkuningriigi pealinna läbivas Thamesi jões elavad angerjad on muutunud reovees sisalduva kokaiini tõttu hüperaktiivseks, vahendab Fox News.

Rühm teadlasi uuris kanalisatsiooni kaudu jõkke sattunud reovee keemilist koostist, ning leidis sealt kokaiini jälgi. Arvatakse, et tõenäoliselt satub narkootikum jõkke uimastitarvitajate uriini kaudu. Võrreldes teiste suurlinnadega on Londoni veesüsteemis kokaiini sisaldus palju suurem.

Londoni Sea Life akvaariumi kuraator James Robson väidab, et kokaiin avaldab veeloomadele sarnast mõju nagu inimestele. Varem tehtud katsed angerjatega on näidanud, et narkootikum on muutnud nad püsimatuks ning mõjutanud kalade organismi. Thamesi angerjate puhul pole asjalood veel nii jalustrabavad, kuid reostus avaldab siiski jõe elustikule negatiivset mõju.

Kommentaarid  (4)

Voolus 22. jaanuar 2019 19:48
Selline asi oleks võimalik kusagil umbjärves. Jões teatavasti vesi voolab. Seega läheb see jutt jällegi ulme ehk siis haiglase fantaasia valdkonda.
Tiit 22. jaanuar 2019 16:57
Rikkalt elavad Inglismaa angerjad, panevad koksi ja puha.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS