Eesti uudised

E-sigareti müüjad proovivad kavala trikiga aktsiise vältida (6)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. jaanuar 2019 07:41
Foto: Mati Hiis
E-sigareti vedeliku müüki reguleerivad seadusemuudatused on pannud kauplejaid aktsiisist pääsemiseks müüma hoopis e-vedeliku komponente, mis võib maksu- ja tolliameti hinnangul seaduse rikkumisena kirja minna.

E-vedelikust aktsiisikauba tegemine on käibele paraja põntsu pannud ja suvel ootab ees uus seadusemuudatus, mille järgi tohib e-vedelik sisaldaa ainult niisuguseid maitse- ja lõhnaaineid, mis meenutavad päris tubakat, vahendab ERRi uudisteportaal.

Maksu- ja tolliameti aktsiiside talituse juhataja Kai-Liis Nõlvak aga ütleb, et niisugune ärimudel pole nende jaoks aktsepteeritav, sest seadus sätestab väga üheselt fakti, et kui kauplus või müügikoht kaupleb e-vedeliku või tubakatoodetega, siis peavad kõik tooted olema maksumärgiga kaetud, sealhulgas ka e-vedeliku komponendid.

NNA Suitsuvaba Eesti esindaja Ingmar Kurg kommenteeris, et e-vedelike komponentide eraldi müümine on täpselt see, mille eest nad riigikogu, sotsiaalministeeriumit ja Tervise Arengu Instituuti hoiatasid.

Kure sõnul on aktsiisi tõus endaga kaasa toonud salaturu, mille käigus saavad e-vedelikud ka alaealistele palju kergemini kättesaadavaks.

„Salaturul dokumenti ei küsita. Mõnedel juhtudel on alaealised ka ise salaturul müüjateks. See ei ole mitte kellegi huvides. Ainult legaalse müügi korral saame alaealised hoida eemal e-sigarettidest,“ kommenteeris Kurg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee