Repliik

Tallinna linnavõim luumurdudest: Tegu oli erakordse libedusega (14)

Arvamustoimetus, 21. jaanuar 2019, 17:53
 Robin Roots
Millest tuleb, et põhja pool asuvas Helsinki kesklinnas on sillutis ja asfalt jää- ja lumevaba, kuid Tallinna kõnniteed ja ülekäiguradade servad on kaetud kas lumesopaga või on koristamata lumi jalakäijate poolt libedaks jääks trambitud?  Libedust kinnitas EMO statistika, näiteks neljapäeval oli pöördumisi kaks korda tavapärasest enam. Kas Tallinn hoolib elanikest vähem? 

Tarmo Sulg, Tallinna Kommunaalameti juhi asetäitja: Erandlike ja kiiresti muutuvate ilmastikutingimuste olukorras esines kogu Eestis erakordset libedust. Lumesaju üleminek vihmasajuks tekitas peavalu kõikidele liiklejatele ja kinnistuomanikele, kellede kohustus on kõnniteede hooldamine. Tingimused muutis keerukamaks ka varasem lume hulk, mis  kõnniteede servadesse lükatuna takistas sulavee äravoolu, mistõttu vallide vahele tekkisid lombid ja jalakäijate liikumine oli raskendatud.

Tallinna Kommunaalameti lepingupartneritel oli lume- ja libedusetõrje tööde teostamisel töös 42 sahk-puisturit ja 27 multifunktsionaalset traktorit ning lisaks muu spetsiifiline talvine tänavapuhastustehnika. Ööpäevaga puistati linnatänavatele 191 tonni kloriide ning jalg- ja jalgrattateedele 83 tonni sõelmeid. 32 käsitööbrigaadi (73 inimest) teostasid ühissõidukite peatuste ootealade ja ülekäikude hooldust. Vanalinnast ja kesklinnast veeti välja 1815 kuurmeetrit lund. Ehitusseadustiku ja heakorra eeskirja kohaselt vastutab kõnniteede puhastamise eest teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.

Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6 mm läbimõõduga sõelmeid. Soola ja liiva kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud.

14 KOMMENTAARI

s
Sten 28. jaanuar 2019, 17:20
Mina murdsin eelmise valitsuse ajal oma jala ühes väikelinnas ja kuna eelmine valitsus oli kohapeal arstiabi saamise võimaluse ära nullinud jäin ma lonkama.
j
Jürka 22. jaanuar 2019, 15:46
Tüüpiline ametnik. Temalt küsitakse, kas Tallinn hoolib oma elanikest vähem. Tema aga vastab, et lund veeti välja 1815 KUURmeetrit. Kuhu see lumi veetakse? Kui palju see lumi soola sisaldab? Kas Zuzu teab?
Loe kõiki (14)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee