Eesti uudised

VIDEO | RITUAAL RÖÖVIS ELU: ohtlik sukeldumine viis mehe jääkülma hauda, veidi eemal suples turvaliselt 140 inimest (21)

Liina Hallik , 21. jaanuar 2019 20:45
Suur veepühitsus Pirita taliujumiskeskuses.Foto: Erakogu

Laupäeva õhtul uppus Pirita jõkke mees, kes tähistas vana kalendri järgi kolmekuningapäeva, sukeldudes kirikurituaalide kohaselt jääauku. Läheduses oleks ta saanud sama rituaali teha saatuslike tagajärgedeta: mere ääres korraldas Pirita taliujumiskeskus õigeusklikele turvalise rituaali, kus jäises vees käis 140 inimest.

Laupäeva õhtul helistas Pirita jõe ääres aega veetnud seltskond häirekeskusesse ja teatas, et Hooldekodu tee lähedal on jäänud jões kadunuks 36aastane mees. Päästjatel ei õnnestunud teda jää alt leida ja otsingud lõpetati samal päeval. Tuukrid tõid mehe surnukeha jää alt välja alles veidi enne järgmise päeva südaööd.

Seltskond oli kogunenud vana kalendri järgi kolmekuningapäeva tähistama, mis hõlmab kirikurituaalide kohaselt ka jääauku sukeldumist, et end pühaks päevaks puhastada. Kas mees, kes kirikurituaale järgides otse jumala juurde jõudis, võis olla tarvitanud meelemürke, selgitab välja ekspertiis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.01.2019
Leiti Pirita jões kadunuks jäänud talisupleja surnukeha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee