Indrek Tarand.Foto: Robin Roots
Toimetas Marvel Riik 21. jaanuar 2019 15:36
Indrek Tarand on advokaadi kaudu saatnud EKRE fraktsiooni liikmetele Martin Helmele, Urmas Espenbergile, Jaak Madissonile ja Henn Põlluaasale nõude valede ja laimu tagasivõtmiseks.

Õhtuleht avaldab Tarandi toimetusele saadetud avalduse täismahus:

„Olles kurvastusega märganud, et juba 26. novembril 2018. alguse saanud avalik valeandmete ja laimu esitamine väljapaistvate EKRE poliitikute poolt minu suhtes, on jätkuv ja süsteemne, pean oma õiguste kaitseks ja tõe jaluleseadmiseks tegutsema.

Olen otsustanud pakkuda EKRE liikmetele – Martin Helmele, Urmas Espenbergile, Jaak Madissonile ja Henn Põlluaasale – võimalust asjade tsiviliseeritud ja korrektseks klaarimiseks, võimalust ebaõigete faktide ja ebaterve laimu levitamise eest vabandust paluda.  Tehes seda kõigi reeglite kohaselt samadest kõnetoolidest ja samades meediaväljaannetes, kus nad omi valesid avaldasid. Kui minu seatud tähtajaks on viisipärased vabandused esitatud, võtan need vastu ja loen loo lõpetatuks.

Mu tegevus ei keskendu üksnes minu isikuga seonduvale, vaid lähtub vajadusest vähendada ja ideaalis olematuks muuta vägivalla propageerimine ja laimu levitamine avalikus keskkonnas. Sõnavabadusega kaasneb ka vastutus ja just selles peitub loo moraal!

Kordan: sellise võimaluse pakkumine on minupoolne hea tahte avaldus, sest minu meelest ei pea ükski tüli küdema, kui on võimalik tema härrasmehelik lõpetamine.

Loodan väga, et EKRE liikmed kasutavad minu pakutud võimalust ja me saame koos nendega keskenduda Eesti ühiskondlike ja poliitiliste probleemide demokraatlikule lahendamisele.

Minu esindaja, advokaat Maria Mägi Rohtmets on saatnud asjassepuutuvatele isikutele täpsete nõuetega kirjalikud ettepanekud koos tähtajaga ning me jääme ootama sündmuste normaalset kulgemist soovitud tähtajaks.“

EKRE ootab hoopis ise Tarandilt vabandust

"Indrek Tarandi aktsiooni tuleb ennekõike võtta ühe kustuva poliitiku 
appikarjena tähelepanu saamiseks," kirjutas Martin Helme pressiteates.

"Tarandi nõudega tegeleb edasi meie advokaat. Kui Tarand tahab oma europarlamendi hüvitise eest advokaate üleval pidada, siis lasku käia. Me ootame jätkuvalt, et Tarand paluks meilt vabandust 26. novembri  meeleavaldusel korraldatud vägivaldse provokatsiooni eest," nõuavad konservatiivid.