Artur MartinovitšFoto: Artur Martinovitši konto Facebookis
Maailm
21. jaanuar 2019 14:04

Eesti immigrant tappis USAs kaks aasia meest ja vigastas raskelt kolmandat (63)

Mitmed USA meediaväljaanded teatavad, et möödunud nädala teisipäeval tormas Eestist pärit immigrant Artur Martinovitš (isiklikus sotsiaalmeedias Martinuvitš) (34) New Yorgis Brooklynis asuvasse Seaport Buffet nimelisse söögikohta ja asus seal inimesi haamriga ründama.

Allikate kohaselt oli Martinovitš kohaliku aja järgi kell 17.10 haamriga restorani tunginud ja kohe sissepääsu juures restorani omanikku Kheong Ng-Thangi vastu pead löönud. Seejärel oli hullumeelselt käituv Martinovitš kööki tormanud ja rünnanud restorani juhatajat Tsz Mat Puni ja kokka Fufai Puni ning restoranist põgenenud.

Kolm kannatanut viidi kriitilises seisundis haiglasse ja järgmiste päevade jooksul surid saadud pea- ja kehavigastustesse nii kokk kui ka restorani omanik,

Martinovitš püüti pärast sündmuskohalt põgenemist kahe kvartali kaugusel kinni ja viidi Kings County psühhiaatriaosakonda.

Restorani garderoobi juurest leiti Martinovitši verine haamer.

Kõik kolm ohvrit olid Aasia päritolu meesterahvad ja see oli New York Posti vahendatud politseiallika sõnul ka rünnaku motiiviks. Kohaliku politsei teate kohaselt oli Martinovitš näinud Hiina filmi, milles mehed naisi halvasti kohtlesid.

„Ta on seosetut juttu rääkinud,“ seletas üks politseinik. Lisaks olevat kujategija hakanud rääkima tulnukatest.

Ühel hetkel väitis Martinovitš, et tema rüütelliku käitumise taga oli soov hiinlannasid kaitsta.

Martinovitši ei olnud enne mõrvasid üheski kuriteos süüdi mõistetud. Teda kahtlustati 2016. aastal ahistamises, kuid kohus ei mõistnud teda lõpuks süüdi kuna süüdistaja keeldus poole kohtuasja pealt tunnistusi andmast. 

Mõrvari pikaaegne sõber kommenteeris, et oli paar nädalat enne mõrvasid Martinovitšiga rääkinud ja mees oli juba siis veidrat juttu ajanud.

„Ta ütles asju, mis kõlasid hullumeelsena. Tuletas mulle meelde mingeid asju, mida ta olevat mulle mõned kuud varem rääkinud, kuid me ei olnud vähemalt aasta aega suhelnud,“ rääkis Martinovitši endine sõber.