Maailm

Norras ligi 12 nädalat tagasi röövitud miljonäriprouast puuduvad elumärgid (5)

Aadu Hiietamm, 22. jaanuar 2019 08:05
SÜNDMUSKOHT: Sellest majast Fjellhamaris viisid kurjategijad mullu 31. oktoobril endaga kaasa Norra ärimehe Tom Hagen and abikaasa Anne-Elisabeth Falkevik Hageni. Foto: Reuters/Scanpix
Kolmapäeval möödub 12 nädalat ärimees Tom Hageni abikaasa Anne-Elisabeth Falkevik Hageni röövimisest Norras. Kurjategijad lubasid naise vabastada üheksa miljoni euro eest. Paraku puuduvad röövitust tänaseni elumärgid. Norra politsei peab olukorda äärmiselt murettekitavaks. 

Norra politsei avalikustas kõmulise inimröövi alles 9. jaanuaril ehk täpselt kümme nädalat pärast selle toimumist. Seni tabamata kurjategijad viisid 31. oktoobril endaga kaasa ärimees Tom Hageni abikaasa Anne-Elisabeth Falkevik Hageni. Naine lubati vabastada 85 miljoni Norra krooni (üheksa miljoni euro) eest. Seejuures sooviti lunaraha saada krüptorahas Monero. Pärast avalikustamist on politsei saanud elanikkonnalt üle 800 vihje, kuid need ei ole uurijaid kurjategijate jälile viinud.

LUNARAHANÕUE: Kurjategijad nõudsid Anne-Elisabeth Falkevik Hagen (68) vabastamise eest 85 miljonit Norra krooni (üheksa miljonit eurot) lunaraha. Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Kurjategijad viisid naise endaga kaasa tema kodumajast Fjellhamarist, mis asub Norra pealinnast Oslost 15 kilomeetrit põhjas. Ajalehe Aftenposten andmetel viibis 68aastane Anne-Elisabeth Falkevik Hagen kurjategijate majja sisenemisel vannitoas. 

Lunarahanõue esitati vigases norra keeles 

Pärastlõunal kella 13.30 paiku töölt koju tulnud Tom Hagen leidis eest tühja maja ja vigases norra keeles kirjutatud sõnumi, milles esitati lunarahanõue ja ähvardati naine tappa, kui tema perekond politseiga ühendust võtab. Pärast röövi ei ole naisest olnud ainsatki elumärki. Samas ei kinnita miski ka tema surma. Norra politsei peab võimalikuks, et röövitu viidi välismaale. Seetõttu paluti abi ka Europolilt ja Interpolilt. 

Tom Hagen pöördus siiski koheselt pärast naise kadumist politseisse. Seal otsustati, et inimrööv hoitakse esialgu saladuses ning lunaraha ei maksta. Samuti palus politsei, et meedia juhtunust vaikiks. Väidetavalt saavutati kurjategijatega vahepeal ka kodeeritud teadete abil teatud kontakt, kuid abi sellest ei ole olnud. 

Advokaat pöördus kurjategijate poole

Ajalehe VG andmetel katkes kontakt pärast seda, kui politsei inimröövi avalikustas. Seetõttu pöördus Tom Hageni advokaat möödunud nädalal kurjategijate poole Norra televisiooni vahendusel. Ta ütles, et perekond soovib Anne-Elisabeth Falkevik Hageni võimalikult kiiret tagasipöördumist ning on valmis selleks leidma parimat lahendust, kuid seegi pöördumine jäi vastuseta.  

Politsei palus avalikkuselt abi, et tuvastada kolme inimest, keda nähti 31. oktoobri hommikul Tom Hageni töökoha läheduses. Neist üks - jalgrattur - võttis pärast otsinguteadet ise politseiga ühendust ning ta ei olnud naise kadumisega seotud. 

RIKAS MEES: Tom Hageni (68) varanduse väärtuseks hinnatakse 1,7 miljardit Norra krooni (174 miljonit eurot).Foto: AP/Scanpix

68aastase Tom Hageni varanduse väärtuseks hinnatakse 1,7 miljardit Norra krooni (174 miljonit eurot). Sellega on ta Norra rikkurite pingereas 172. kohal. Ärimees on oma senises elus vältinud avalikkuse tähelepanu. Juulis kirjutas aga kohalik ajaleht Dagens Næringsliv, et Tom Hageni energiafirma on viimase 11 aasta jooksul teeninud miljard krooni. Võimalik, et just see kirjutis ajendas kurjategijaid tema naist röövima. 

Anne-Elisabeth Falkevik Hagen abiellus Tom Hageniga 19aastaselt. Neil on kolm täiskasvanud last ja mitu lapselast. Norra meedia andmetel oli Anne Elisabeth Falkevik Hagen arutanud päev enne kadumist telefoni teel turvafirmaga moodsama turvasüsteemi paigaldamist. Seni viimane elumärk naisest on röövimispäeva hommikul kell 9.14 ühe pereliikmega peetud telefonikõne. 

Norra meedia andmetel ei ole riigis varem lunaraha krüptorahas nõutud.      

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee