Foto: Irina Mägi
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 21. jaanuar 2019 13:03
Esmaspäeva hommikul kell 8.38 sai häirekeskus teate Kuressaares Vallimaa tänaval toimunud õnnetusest, kus liiklusmärkidega reguleeritud ülekäigurajal sai seitsmeaastane laps järjest kahelt autolt löögi. Õnneks pääses laps vaid kergete vigastustega.

Laps sai ülekäigurajal teed ületades löögi sõiduautolt BMW, paiskus sellest eemale ja sai vastassuunast tulnud Hyundailt samuti löögi.

Laps toimetati haiglasse, kust ta praeguseks on koju lubatud. Sündmuskohal oli õnnetuse toimumise ajal hämar ja sadas kergelt lund. Politsei tuvastas, et sõidukite juhid, BMW-d juhtinud 32-aastane mees ja Hyundai roolis olnud 56-aastane mees, olid kained ja omasid juhtimisõigust. Samuti vastasid sõidukite rehvid nõuetele. 

Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juht Matis Sikk sõnas õnnetust kommenteerides, et ülekäiguradade puhul on alati vajalik, et jalakäija veenduks teed ületama hakates, et autojuhid on teda märganud ja sellele kiiruse vähendamisega ka reageerinud.

„Ülekäigurada annab küll väga tugeva õiguse jalakäijale, kuid kui tee ületamise ohutuses mitte veenduda, siis haiget saab ikka jalakäija. Ka autojuhtidelt nõuab ülekäigurajale lähenemine suuremat tähelepanu ja eriti siis, kui läheduses on märgata lapsi või vanureid, kelle liikluskeskkonna tajumine on sageli teistsugune. Tähelepanelikkust ei saa kuidagi alahinnata, eriti olukorras, kus meil on sõidukeid tänavatel üha enam,“ kommenteeris Sikk.

Koolide läheduses soovitame oma sõiduk peatada koolist veidi eemal kõrvaltänavas, mitte teisi arvestamata ülekäiguradadel või parkimist keelavate märkide all. „Seda õigustatakse enamasti parkimiskohtade või ajapuudusega, kuid vaid mõnikümmend meetrit eemal on enamasti parkimiskohad olemas ja selle maa jaksab ka laps käia. Liikluses, eriti hommikustel ja õhtustel tipptundidel, püüdke alati varuda aega ja kannatust ning näidata eeskuju teistele liiklejatele,“ sõnas Sikk.