Poliitika

NAISTE MARSIST NAISTE KÄTŠIKS: poliitikud tõrvavad üksteist sotsiaalmeedias (65)

Johanna-Kadri Kuusk, 21. jaanuar 2019 11:52
Esimene Naiste marss Eestis. Tallinna naiste marss on osa samal päeval üle maailma toimuvast naiste marsist #WomensWaveIsComingFoto: Martin Ahven
Isamaa fraktsiooni esimees Riina Solman avaldas pühapäeval Facebookis arvamust, et nädalavahetusel toimunud naiste marss on vaid võõraste probleemide Eestisse importimine ja naiste õiguste eest võitlemise sildi all reaalselt tehtud töö unarusse jätmine. Kommentaarides võttis teravalt sõna Eestimaa Roheliste juht Züleyxa Izmailova.

Solmani sõnul peaks täpsemalt uurima, mis raha eest naiste marssi üldse korraldati, kuna tema andmetel rahastab võrdsuspoliitika osakond oma osakonna endisi ametnikke, kes tegelevad ideoloogilise propagandaga.

Samal teemal

„Samal ajal, kui naiste tugikeskused reaalselt rahalist tuge vajavad, saavad rahastuse MTÜd, mis korraldavad seda liikumist vahetult enne riigikogu 2019. aasta valimisi. Vaatame, kas sellest on kasvamas ehk hoopis selgepiirilisem agenda kui täna välja reklaamitud kõigi tõrjutute eest seismine. Sellisel juhul on riigi rahastust kasutatud enesereklaamiks, teisisõnu “ kommenteeris Solman.

Ei kulunud kaua, kui Izmailova kommentaari kirjutas ja Solmani nõrgaks demagoogiks nimetas.

„Solman on varemgi nõrga demagoogina silma paistnud. Väita, et marsi korraldajad või osalejad on nn „päris probleemidele“ selja keeranud, on puhas väljamõeldis ja soovmõtlemine,“ väitis Roheliste juht.

„Uskumatu sellist õiendamist Sinu suust kuulda. Oled abilinnapea ja võiksid käituda tiitli vääriliselt senikaua, kuniks seda on. Alles hakkas minus kasvama usk rohelistesse, aga nüüd langes kolinal. Heast südamest soovitan ennekõike ennast analüüsida – sööd hammastega praegu ära selle, mida teised rohelised oma soliidse ja lugupidava käitumisega vahepeal kasvatada jõudsid. Ole ikka nende vääriline, sest rohelist isamaad on vaja,“ vastas Solman.

„Riina Solman, pean tunnistama, et sinu isiklik arvamus ja ebausutav jutt usu kasvamisest, jätab pehmelt öeldes täitsa külmaks. Moraalijüngri stiilis rant on üsna kohmakas püüe küsimusele vastamisest kõrvale hiilida. See paistab su sõnavõtus hästi silma,“ jätkas Izmailova.

Kahe poliitiku mõttevahetuses võtsid tuliselt sõna ka Tõnu Mäestu ja Maia-Liisa Anton, kes mõlemad hoogsalt küsimusi esitasid.

Lõpuks kirjutas Solman vihase kommentaari milles käskis kõigil viisakuse piiridesse jääda.

„Zuzu Izmailova mida Sa klähvid võõral lehel? Lendate mitmekesi peale ja nõuate nii, et silmad võtab kirjuks. Loe siis tähelepanelikumalt minu lehte. Kirjutasin pika ja põhjaliku vastuse allpool lõimes – sellise laamendamise peale ei jõua enam jälgida, kes mida küsis ja nõudis KOHE! Ole veidi viisakam tõepoolest, kui soovid siin lõimes osaleda,“ kirjutas Solman, mille peale Izmailova vastas, et tal on Solmani taolise peene daami närvi minekut naljakas vaadata. Solman vastas, et hoopis temal on naljakas, kui Izmailova on see, kes laamendab ja närvitseb.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee