Eesti uudised

Rahandusministeerium ei alustanud vaidlust tekitanud tankitõrjehankes menetlust (12)

Siim Randla, 21. jaanuar 2019 06:31
Henn PõlluaasFoto: Teet Malsroos
Rahandusministeerium ei alustanud järelevalvemenetlust Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse tegevuse üle seoses tankitõrjesüsteemi ostmisega, mille kohta tegi avalduse riigikogulane Henn Põlluaas, kes peab seda meie kaitsevajadustele mittevastavaks.

EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas on osutanud, et tankitõrjeraketisüsteemi Spike LR tootev Saksa firma EuroSpike GmbH kuulutati hanke võitjaks pärast seda, kui Kaitseinvesteeringute Keskus oli hanketingimuste sätestamisega tekitanud olukorra, kus tegelik konkurents puudus. 

Detsembris pöördus Põlluaas rahandusministeeriumi poole järelevalveteatega, milles palus alustada järelevalvemenetlust Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse tegevuse üle hankemenetluse „Pikamaa tankitõrjesüsteemi hankimine koos elutsükli tagamisega“ läbiviimisel. Põlluaas leidis, et riigihanke alusdokumendid on riigihangete seadusega vastuolus ega võimalda võrreldavate pakkumuste esitamist. Põlluaas heitis hankijale ette ka seda, et seades riigihankes hindamiskriteeriumiks madalaima maksumuse, pole hankija taganud reaalset konkurentsi. Et otsustada järelevalvemenetluse alustamise vajalikkuse üle, saatis rahandusministeerium hankijale päringu. Praeguseks on ministeerium otsustanud, et ei alusta riigihanke suhtes järelevalvemenetlust. „Nõustuda ei saa teate esitaja väidetega justkui oleks tehnilises kirjelduses seatud nõuete ja madalaima hinna kriteeriumi kasutamise tõttu tegemist suunatud hankega, kus pole tagatud reaalne konkurents, kuna pakkuda on võimalik ainult kahte toodet ning edulootus on vaid sellel pakkujal, kes pakub soodsamat vanema generatsiooni raketti,“ teatas rahandusministeerium. Asjaolu, et riigihankes laekus vaid üks osalemistaotlus ning seetõttu saab ka pakkumuse esitada vaid üks ettevõtja, ei ole tingitud nn madalaima hinna kriteeriumist, märkis rahandusministeerium.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee