Seisukoht

Seisukoht | Kas Siim Kallas saab üldse riigikokku? (29)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 20. jaanuar 2019, 19:39
Foto: Robin Roots
Kuidas siis nii, et napilt aasta aega Viimsi valda juhtinud Siim Kallas ameti äkki maha paneb? Ise ütleb ta küll, et seoses tööga riigikogus, aga kõigepealt tuleb ikka riigikokku valituks saada. Võiks ju kiita, et üks poliitik on sedavõrd aus, et valimiskampaania ajaks paneb senise ameti maha, et täie jõuga riigikokku pääsemisele pühenduda.

Aga lühikeseks jäänud vallajuhi karjääri tõttu tuleks küsida hoopis, et kas ta siis vallajuhiks ihates ei teadnud veel riigikokku mineku soovist? Pole ju vallaelanike suhtes aus, kui vallavanema kabinet on kui läbikäiguhoov ning Kallase enda saavutustest sel kohal õigupoolest midagi peale 25 tuhat eurot maksma läinud kabinetiremondi mäletada nagu polegi.

Kas on ka variant, et liigne enesekindlus maksab kätte ning rahvas ei tahagi poliitsauruseid enam riigikogus näha? Valimiste üldnimekirjas on ta küll viimane, aga ringkonna esinumbrina ei kordu ehk Maire Aunaste valimissaatus, kus Isamaa pool häältemagnetiks loodetud ajakirjanik põrus täiega ega aidanud viia riigikokku oma häältega mitte ainult kedagi teist, vaid pääses ise sinna vaid teiste häälte abil.

Küll aga võivad valijad Kallase puhul küsida, et valime küll Kallase uuesti riigikokku, aga kauaks ta sinnagi jääb? Riigikogu järgmise koosseisu ajal toimuvad ju presidendivalimised ning Kadriorgu pääsemise suhtes on Kallasel korduvalt olnud hammas verel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee