Foto: Martin Ahven
Toimetas Triinu Laan 20. jaanuar 2019 15:53
Facebooki libakontod ja -grupid on väga ohtlikud, sest oleks lihtsameelne arvata, et kirjutatud või räägitud sõna meid ei mõjuta, rääkis ajakirjanik Andrus Karnau Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Sotsiaalmeediafirma Facebook andis neljapäeval teada, et eemaldas koostöös Instagramiga lehekülgi, gruppe ja kontosid, mis tegelesid nii-öelda moonutatud tegevusega ehk sisuliselt oli tegu libakontodega.

Ajakirjanik Ahto Lobjakas küsis saates, kui palju on neid, kel puudub iseseisev mõtlemisvõime, et sellised kontod nende käitumist mõjutavad, vahendab ERR Uudised. 

Karnau leidis, et need kontod on väga ohtlikud, sest kirjutatud või räägitud sõna mõjutab meid ja öelda, et seda ei juhtu, on lihtsameelsus.

"See, et kuulujuttude abil saab ärikonkurente pankrotti ajada, valimistulemusi mõjutada, sõdu võita, me ju kõik teame, see on olnud inimkonna ajaloo osa," tõdes Karnau.

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

Palju õnne, rahva. 21. jaanuar 2019 08:32
Eh, see on ainult vari tegelikule ettekäändele. Nimelt on neil niimoodi kõige lihtsam saada infot iga inimese kohta ehk siis moodustatakse täiuslik register inimestest ja inimesed ise pakuvad omi andmeid kuldkandikul tegelikele registri omanikele.
Marunäu 21. jaanuar 2019 05:40
See jutuke oleks saanud jääda sahtlisse.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS