Krimi

Leiti Pirita jões kadunuks jäänud talisupleja surnukeha 

Toimetasid Kadi Raal, Gerly Mägi, 21. jaanuar 2019 08:39
Foto: Reigo Teervalt
Pirita jões jäi laupäeval kadunuks mees, kes oli üks kirikupühi vana kalendri järgi tähistanud talisuplejate seltskonnast. Pühapäeva hilisõhtul tõid tuukrid mehe surnukeha veest välja.

Laupäeva kell 19.41 helistas Pirita jõe ääres aega veetnud seltskond häirekeskusesse ja teatas, et Hooldekodu tee lähedal on jäänud jões kadunuks 36aastane mees. Päästjatel ei õnnestunud teda jää alt leida ja otsingud lõpetati samal päeval. 20. jaanuaril kella 23.20 ajal tõid tuukrid mehe surnukeha jää alt välja.

Õigeusklikud, kes tähistavad kirikupühi vana kalendri järgi, pühitsesid nädalavahetusel kolmekuningapäeva jääauku sukeldumisega, et end pühaks päevaks puhastada. Talisuplust tegi ka seltskond, kellest üks jäi laupäeval jõejää all kadunuks.

Paraku pole traditsioonide järgimine pimedas turvaline ning samuti ei käi ujumise ega ka lihtsalt jääkülma vette kastmise juurde alkohol, märgib päästeamet. 

Jääaluse vee temperatuur on paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab tavaline täiskasvanud inimene vastu kõike rohkem kümme minutit, laps kaotab aga teadvuse veelgi varem.

Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt.

Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel. Inimest kandev jää on kümne sentimeetri paksune, kuid sellegipoolest ei saa jää paksusele ainult loota. Päästjad hoiatavad, et isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks. Külmas vees kaotab täiskasvanu tegutsemisvõime ja teadvuse umbes veerand tunniga. Lapsed ja vanemad inimesed veel kiiremini. Kaardirakenduselt on võimalik kontrollida siseveekogude jää paksust enne jääle minekut.