Poliitika

Trolliskandaali tulem: EKRE ei luba oma liikmetel varjunimega poliitikat teha (77)

Marvel Riik, 19. jaanuar 2019 16:52
Ruuben Kaalepi hinnangul pole anonüümsuse-pseudonüümide kasutamine midagi taunimisväärset:Foto: Aldo Luud

 EKRE noorteorganisatsiooni juht Ruuben Kaalep kasutas sotsiaalmeedias ja arvamusportaalis avalikkusega manipuleerimiseks varjunimesid, mida erakonna juhtkond lõpuks taunis. „Sund esineda kõigis arvamusavaldustes oma pärisnime all teeb inimese paratamatult sõltuvaks oma tutvusringkonna, tööandja, võimuorganite või uuriva ajakirjanduse veendumustest,“ üritas Kaalep end kaitsta.

Sel nädalal kirjutas Postimees, et sotsiaalmeedias avaldavad kümned valenimega tegelased arvamust, jõudes ka Eesti Päevalehe arvamuskülgedele. Kuna trollimise taust viitas võimalikule seosele EKREga, küsis Postimees kommentaari Mart Helmelt, kes nimetas seda laimuks. Ometi võttis EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus juht Ruuben Kaalep libakonto loomise omaks. „Mina ei näe selles midagi taunitavat ja kriminaalset,“ ütles probleemi äsja sopaga võrrelnud Mart Helme.

Kaalepi hinnangul pole pseudonüümide kasutamises midagi taunimisväärset: „See on iidne tava, mis on netiajastul taas päevakorda kerkinud.“ Ühtlasi märkis ta, et kõik poliitjõud kasutavad samu meetodeid, lihtsalt EKRE on sellega esirinnas ning võimeline veelgi suuremateks infooperatsioonideks. „Teised ei ole selles nii kaugele jõudnud kui meie. Nad ei ole nii kursis ja tuttavad internetikultuuriga, mis on väga kiiresti ja dünaamiliselt arenev,“ selgitas Kaalep ERRi saates „Ringvaade“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.01.2019
Seisukoht | Trollid Mikser ja Kaalep
18.01.2019
Indrek Saar: Eesti parempopulistide tegevus on kui Kremli õpikust maha kirjutatud
18.01.2019
Keskerakonna noortekogu esimees Jaan Männik: varikontode loomine on argpükslik teguviis
18.01.2019
Riina Solman: poliitiku suhtlus peab olema aus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee